آیا آب به سیم‌کارت آسیب می‌رساند؟

معمولا افراد از سیم‌کارت ( یا ماژول هویت مشترک ) در تلفن‌های خود برای شناسایی و ذخیره اطلاعات و مهم تر از همه  تماس استفاده می‌کنند. سیمکارت یک دستگاره ذخیره ی کوچکی است که در زیر باتری جای می‌گیرد. اگرچه سیمکارت‌ها فاقد باتری هستند و مثل دستگاه های تلفن همراه عمل نمی‌کنند، اما قرار گرفتن طولانی‌مدت در برابر آب می‌تواند به آن آسیب جدی برساند.

در معرض آب قرار گرفتن سیم‌کارت

سیمکارت‌ها از الکترونیک ظریف برخوردارهستند ، اگر در داخل آب قرار گیرند احتمال آسیب به اجزای داخلی آن وجود دارد. اگر سیم‌کارتتان به هردلیلی داخل آب افتاد، هر چه زودتر آن را بردارید. هر چه این دستگاه ظریف الکترونیکی، بیشتر در معرض آب قرار گیرد، به احتمال زیاد آسیب بیشتری خواهد دید.البته در معرض آب قرار گرفتن به مدت  کوتاه باعث آسیب به آن نمی‌شود.

 

سیم‌کارت

اقدامات لازم برای نجات یک سیم‌کارت خیس

اقدام فوری برای حفظ یک سیم‌کارت خیس و رمز حفظ آن این است:

اگر تلفن همراه خود را در آب انداخته اید، حتما سیمکارت پر از آب شده است .باتری و سیم‌کارت را هر چه زودتر خارج کنید. اگر خیلی طولانی مدت در آب قرار بگیرد بی‌فایده خواهد بود. آن را یک شبانه، روی یک حوله کاغذی خشک قرار دهید و قبل از اقدامات لازم، سعی کنید از آن در هیچ تلفنی استفاده نکنید ، تا به طور کامل خشک شود. اگر سیم‌کارت به مدت بیش از چند دقیقه در آب قرار بگیرد، آن را در یک کاسه برنج قرار دهید تا به کشیدن آب داخل سیم کارت کمک کند.

 

تمیز کردن سیم‌کارت کثیف

اگر سیمکارت در آب کثیف در حین شستن ظروف و یا مثلا در یک گودال گل افتاد قبل از اینکه گوشی را خشک کنید سیم‌کارت را تمیز کنید. یک تکه کاغذ پنبه را در مالش الکل فرو کنید و به آرامی سطح آن را پاک کنید. به آن اجازه دهید قبل از استفاده در هر گوشی موبایل ، حداقل به مدت یک شب خشک شود.

 

قبل از گذاشتن سیمکارت در گوشی موبایل، مطمئن شوید که گوشی کاملا از  داخل و خارج خشک شده  است. اگر گوشی را روشن کنید و سیمکارت را وارد کنید، دستگاه تلفن مورد نظر را در معرض خطر می گذارید. سیم ها معمولا زیر باتری دفن می‌شوند و ممکن است چند روز طول بکشد تا به طور کامل خشک شوند. پس هرگز سیم‌کارت خیس را داخل اسلات قرار ندهید.

لینک پیشنهادی: https://anarsim.com/sim-card-life/