از دست دادن سیم کارت چه خطراتی را به دنبال دارد؟

اگر سیم کارت شما گم یا دزدیده ‌شده، باید سریع عمل کنید. این قطعات کوچک پلاستیک مقدار زیادی از داده‌های شخصی شما را شامل می‌شود .

در سال ۲۰۱۷، بسیاری از شهروندان هنوز از وجود سرقت سیم کارت بی‌اطلاع هستند. یک سیم‌کارت دقیقا چه چیزی است؟خوب، این کارت جدا شدنی است با شماره سریال منحصر به فرد، که در پشت اغلب تلفن‌های همراه اندروید واقع شده‌است. در هر سیم کارت  هزاران اطلاعات شخصی از جمله تماس‌های تلفنی، پیام‌های متنی و حتی دسترسی به دیگر اطلاعات مربوطه مانند جزئیات بانکی تان پیدا خواهید کرد.

 

سیم کارت

 

به طور خلاصه، قرار دادن سیم‌کارت خود در یک گوشی اندرویدی دیگر اجازه می‌دهد که یک نفر دیگر هویت شما را جعل کند. دسترسی به اطلاعات شخصی تان آسان است. سرقت هویت، یک نگرانی بزرگ در این شرایط است، چه شما با یک دزد کوچک و یا یک حلقه جنایی سر و کار دارید. موارد زیر،  شما را از خطر از دست دادن یک سیم‌کارت دورخواهد کرد.

 

برخی از خطرات مرتبط با سرقت سیم کارت

بسیاری از متن های هشدار دهنده وجود دارند که می توانند آشکار نشوند، اگر این دستگاه الکترونیکی ظریف به دست شخصی، اشتباهی بیفتد. به راحتی سارق سیم کارت می تواند برای استفاده شخصی خود از آن استفاده کند. این بدان معنی است که او تماس و متنی را برقرار می کند – و شما این صورتحساب را می گیرید! شرکت های تلفن معمولا این هزینه های جعلی را برای شما معکوس می کنند، اما شما باید با آنها به سرعت تماس بگیرید تا سیم کارت دزدیده شده خود را گزارش دهید.

استفاده از شماره تلفن های با درجه حق بیمه، استراتژی دیگری است که توسط دزدان استفاده می شود. به طور کلی، مجرمان، حسابهای ویژه تلفن ها را کنترل می کنند. شماره گیری شماره، خود کاملا قانونی است، اما هزینه‌های تلفن برای تماس گرفتن بسیار فاحش است. بنابراین با استفاده از سیم‌کارت ربوده شده، دزدها می‌توانند میلیون ها تومان پول شما را به سرعت بدزدند.

با این حال، سرقت سیم کارت می‌تواند منجر به عواقب تاریک‌تر هم بشود. اخیرا ، مواردی با عنوان   ” کلاهبرداری مبادله سیم کارت” در تراکنش های بانکداری با غیرفعال کردن ویژگی‌های امنیتی که از مشتریان محافظت می‌کنند گزارش شده‌است. با استفاده از کدها و هشدارهای پیام متنی، این نوع دزدی به مجرمان اجازه دسترسی و تخلیه سرمایه از حساب‌های آنها را می‌دهد.

 

مرحله اول برای این کار این است که آیا سیم‌کارت شما ناپدید شده است؟

 

اگر سیم کارت شما گم یا دزدیده‌شده، به سرعت به اپراتور تلفن تان زنگ بزنید و یا از نزدیک‌ترین خروجی خود بازدید کنید. آن‌ها باید بلافاصله کارت شما را لغو کنند تا برای اهداف مغرضانه استفاده نشود. انجام این عمل برای شما پر هزینه و زمان بر نیست پس سریعا اقدام کنید. بعد از این که سیم کارت خود را لغو کردید، می‌توانید یک سیم‌کارت جدید بگیرید.

https://www.psafe.com/en/blog/dangers-losing-sim-card/ منبع


برچسب ها: