اطلاعاتی درباره ردیابی سیم کارت همراه اول!!!

یکی از متداول ترین سوالاتی که درباره ردیابی سیم کارت در بین کاربران به گوش می رسد این است که آیا امکان ردیابی سیم کارت بدون گوشی و باتری امکان پذیر است؟

پاسخ این سوال را  به شما خواهیم گفت:

سیم‌کارت باید به یک دستگاه متصل شود تا به هر ترتیب عملی شود. این رشته شامل یک منبع برق یا آنتن نمی‌شود. به این ترتیب ردیابی سیم‌کارت بدون گوشی و باتری ممکن نیست.

 

ردیابی سیم کارت

 

با این حال، زمانی که آن را به یک گوشی و برق وصل کردید ، شماره سریال IMEI تلفن و شماره سریال      SIM’s  به نزدیک‌ترین برج سلولی منتقل خواهند شد.

وقتی تلفن موبایل و سیم کارت شما گم‌ شود و یا دزدیده شود به راحتی می تواند روز و هفته های  شما را  خراب کند پس اجازه ندهید این اتفاق برایتان رخ دهد.

از دست دادن تلفن شما به همراه سیم کارتتان ضربه روحی است. شما نگران همه آن تصاویری هستید که ذخیره نکرده‌اید، برنامه‌هایی که از دست داده‌اید، و تمام اطلاعات خصوصی تان. هر چه باشد، شما با گوشی خود مانند یک دستگاه ذخیره شخصی برخورد می‌کنید. همه چیز را از اطلاعات بانکی آنلاین شما گرفته تا روز تولد و کلمه عبور تان را به آدرس خود اختصاص می‌دهد. یک هکر یا دزد می‌تواند به راحتی از این اطلاعات برعلیه شما استفاده کند. به همین دلیل است که ما قصد داریم ردیابی سیم کارت را به شما آموزش دهیم.

با توجه به نیاز اکثریت افراد، ردیابی سیم کارت های همراه اول را در این مقاله آموش می دهیم، البته لازم است که بدانید در مقاله بعدی درباره ی یکی از اپلیکیشن های ضدسرقت صحبت خواهیم کرد که هر گوشی همراهی نیازمند این اپ می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را بخوانید.

 

اولین قدم برای سیم کارت دزدیده شده شما که پیشنهاد می شود، مسدود سازی سیم کارت همراه اول است. با این کار امکان سوء استفاده های احتمالی از اطلاعات ذخیره شده در سیم کارت از بین می رود . به این منظور برای مسدود سازی سیم کارت همراه ، با شماره ۹۹۹۰ از خط همراه اول خود، تماس بگیرید و در ارتباط با اپراتور مسدودسازی سیم کارت همراه اول خود را درخواست کنید.

 

ردیابی سیم کارت همراه اول تنها USSD رسمی، برای فعال سازی سرویس ردیابی همراه اول می بایست از سامانه USSD این اپراتور استفاده کنید.

 

در یک گوشی که خط همراه اول دارد کد #سریال گوشی*۲۱۴۱*۱۰* را شماره گیری کنید یا عدد ۲۱۴۱ را به شماره ۱۰ پیامک کنید.

به جای سریال گوشی شماره سریال گوشی خود IMEI را وارد کنید.

IMEI بر روی کارتن گوشی موبایل شما درج شده است.

در صورتی که ردیابی موفق بوده باشد می توانید با اطلاعات دریافتی از پیامک نسبت به ردیابی سارق از طریق مراجع قضایی اقدام کنید.

در صورتی که ردیابی موفق آمیز نباشد می توانید پس از گذشت ۱۰ روز دوباره این روش را امتحان کنید.

برای دریافت راهنمایی درباره سرویس ردیابی همراه اول کد دستوری #۲۱۲۴*۱۰* را شماره گیری کنید.

برای غیر فعال سازی سرویس ردیابی همراه اول می توانید کد دستوری #۲۱۲۴*۱۰* را شماره گیری کنید.

لینک پیشنهادی 

محافظت از سیم کارت

 

نکات مهم درباره ردیابی سیم کارت همراه اول

امکان مسدودسازی سیم کارت همراه اول از طریق حساب اینترنتی همراه اول نیز امکان پذیر است.

ردیابی سیم کارت همراه اول در حال حاضر هیچ گونه هزینه از سمت اپراتور ندارد.

برای پیگیری اطلاعات شخص سارق می بایست از مراجع قضایی اقدام کنید.

پیامک دریافتی تنها موفق یا ناموفق بودن ردیابی را به شما اعلام می کند.

با ارسال درخواست ردیابی تایید می کنید که سندهای مربوط به دستگاه موبایل یا تبلت خود را دارا       می باشید و در غیر این صورت در برابر هر گونه ادعای قانونی مسئول هستید.