اولین دستگاه بی نظیر بریل برای نابینایان

اولین دستگاه بی نظیر بریل برای نابینایان

بریل

شرکت OwnFone بریتانیا اولین تلفن جهان را که دارای کلیدهای بریل است، راه اندازی کرده است و این دستگاه توسط نابینایان قابل استفاده است. تام ساندرلند، در بی بی سی گفت که اگرچه در گذشته از تلفن های بریل  استفاده شده است، ولی  این اولین بار است که به فروش می رسد. علاوه بر این، OwnFone از چاپ ۳D برای کاهش هزینه ها استفاده می کند.

انتظار نداشته باشید که این گوشی رقیب آیفون باشد. OwnFone  حتی ساده تر از یک گوشی ساده است. هیچ صفحه ای برای شروع وجود ندارد، دوربین نیز وجود ندارد و پردازنده کاملا بی معنی است. بسته به اولویت شما، OwnFone را می توان با دو تا ۱۲ دکمه اصلی که با تعداد مشخصی از انتخاب شما مرتبط است، مرتب کنید. با این حال، گوشی بریل تنها می تواند دو یا چهار دکمه را پشتیبانی کند. تمام این کمبود تکنولوژی به این معنی است این  دستگاه ۴۰ گرمی برای یک سال نیاز به شارژ کردن نداشته باشد .

اوایل این شرکت , سالمندان و بچه ها را مورد هدفش بودند  اما این شرکت می خواست  شرکت هایی را جذب کند که به راحتی تلفن های هوشمند را به نیروی کار خود دهند . از آنجا که تلفن سفارشی ساخته شده است، ، برنامه نویسی در اعداد وجود ندارد و سیم کارت قابل تعویض  نیز ندارد، پس  بدون هیچ زحمتی کار می کند .

گوشی های بریل دارای یک صفحه چاپ شده با چاپگر سه بعدی ۳D  و گزینه اضافه کردن متن می باشد ، بنابراین هر کسی که نمی تواند هنوز بریل بخواند می تواند تماس برقرار کند. و همچین ی کلید تماس اضطراری که قراار است به این گوشی اضافه شود . خریداران می توانندگوشی  را از طریق وب سایت شرکت سفارش دهند.گوشی OwnFone از سال ۲۰۱۲ بوده است .گوشی های بریل  ابتدا ا در انگلیس و ایرلند شمالی موجود بود اما در اوایل ماه آوریل یک نسخه برای استرالیا نیز راه اندازی شد.

 

خرید سیم کارت ۹۱۲

 

 


برچسب ها: