اپلیکیشن های موثر در درمان اوتیسم برای آیفون , اندروید و آیپد

اپلیکیشن های موثر در درمان اوتیسم برای آیفون , اندروید و آیپد

کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم  ASDاغلب با شروع و حفظ مکالمات مشکل دارند.

اولیوار لووا،یک متخصص کشف شده در جهان، یک بار گفت: “اگر کودک نمیتواند به شیوه ای که ما یاد میگیریم یاد بگیرید باید , به شیوه ای که کودک می تواند یاد بگیرد، آموزش دهید”.

تکنولوژی – به طور خاصی پیشرفت کرده است که کودکان مبتلا به اوتیسم یاد بگیرند که ارتباط برقرار کنند . برنامه های تلفن همراه  به والدین، مربیان و درمانگران روش های متعددی را به این کودکان آموزش می دهد تا بتوانند با همسالان خود رشد کنند.

ABCs Starfall

فقط در iTunes موجود است با کمک به بچه ها صداهای حروف الفبا را آموزش می دهد. ژن هولدر، متخصص روانشناسی کاربردی ABA، حتی با استفاده از آن به عنوان یک ابزار تدریس و تقویت مثبت در جلسات درمان خود با کودکان ، از آن استفاده می کند. او می گوید “این مانند فلش کارت های الفبای تعاملی است.” هنگامی که کودکان  ب حرف و صدا تسلط یابند، Starfall با معرفی ۱۵ داستان ساده و جملات سرگرم کننده و شخصیت های دوستانه و کلمه های  هر داستان را به صورت فونتی نشان می دهد  تا به کودکان کمک کند صداهای مختلف متن را تشخیص دهند.

SUPER WHY

این برنامه PBS Kids اجازه می دهد تا کودک شما  شکار شناسایی حروف  با آلفا خوک،  را ادامه دهد و با ردیابی با پرنسس پرستو، وتمرین ریتم کلمات با Wonder قرمز، وبا کمک SUPER WHY داستان را تکمیل کند. برنامه Super Why برنامه های پر از داستان های ناب  است به طوری که با خواندن داستان ها و شخصیت ها، درک خواندن را بهبود می بخشد.

Emotions and Feelings — Autism

کودکان مبتلا به اوتیسم اغلب احساسات و علامت چهره را  به سختی تشخیص می دهند؛ این برنامه، توسط TouchAutism.com، ایجاد شده است واز داستان های اجتماعی و تصاویر ساده برای نشان دادن احساسات مختلف استفاده می کند . این  برنامه بسیارعالی و قابل استفاده  در کلاس های آموزشی ویژه است و می تواند در جلسات گفتار درمانی  مفید باشد.

 

Pop Math

این برنامه ای است انتخابی جایزه ویژه ی کودک و نوجوانان که مبتدی و البته سرگرم کننده است . شش جفت حباب رنگی با تعداد شناور در اطراف صفحه نمایش، برای  نشان دادن معادلات و و برخی برای  نشان دادن پاسخ آن است . این برنامه در یادگیری تفریق، ضرب، و تقسیم موثر و باعث پیشرفت می شود.

 

TOCA BOCA

اجازه دهید فرزندتان یک  بیمار را با دکترتوکا بانداژ و یا آزمایش کند . دعوت نامه ها را ارسال کند و میزتوکا رو برای مهمونی تولد آماده کند ,ویا  سبک موی خود را  با سالن موی توکا هماهنگ کند . بسیاری از برنامه ها سناریوهای زندگی واقعی را به نمایش می گذارند و به کودکان اجازه می دهند داستان های خود را بسازند . کارلا، مادر یک دختر ۴ ساله، می گوید “این برنامه ها” تعامل عالی، شخصیت های جذاب و نقش بازی را ارائه می دهند. آنها عاشق  برنامه Toca Boca هستند  “به عنوان یک پدر و مادر، عاشق بازی هایی هستند که مهارت های پایه پولی و ریاضی را آموزش می دهند.”