ایا یک سیم کارت ناکارآمد می تواند تاثیری مستقیم بر آنتن موبایلتان داشته باشد؟

تلفن‌های همراه از آنتن‌های سلولی برای برقراری ارتباط با امواج رادیویی استفاده می‌کنند، بنابراین یک ماژول شناسایی مشترک بد ، تاثیری بر قدرت سیگنال شما ندارد. با این حال، از آنجایی که سیم‌کارت حاوی اطلاعات مشترک است ، یک سیم کارت ناکارآمد می‌تواند از پیوستن شما به شبکه جلوگیری کند. تنها تلفن‌ها با استفاده از سیستم جهانی برای باندهای فرکانس موبایل نیازمند سیم‌کارت هستند ، با این حال ممکن است سایر تلفن‌ها از سیم‌کارت برای ذخیره داده‌های کاربر استفاده کرده و به شبکه‌های LTE متصل شوند.

سیم‌کارت و فرکانس سلولی

سیم‌کارت شما باند فرکانسی را تعیین می‌کند که گوشی شما با آن ارتباط برقرار می‌کند . اکثر ناوه‌ای آمریکایی از شبکه‌های دسترسی چندگانه استفاده می‌کنند که به سیم‌کارت نیازی ندارند اما معمولا دارای سهمیه سیم‌کارت هستند تا آن‌ها بتوانند در کشورهای دیگر کار کنند. در حالی که ممکن است قادر به ایجاد تماس‌های صوتی با سیم کارت ناکارآمد در یک شبکه CDMA باشد، اتصال داده LTE محدود یا غیر ممکن است. در حالی که گوشی‌های GSM – سازگار با هر سیم‌کارت GSM کار می‌کنند، شبکه‌های CDMA معمولا تلفن‌های تایید نشده را از اتصال مسدود می‌کنند.

 

سیم کارت ناکارآمد

جایگزین کردن یک سیم کارت ناکارآمد

اگر حامل خود اطلاعات مربوط به سیم کارت را ذخیره می کند، ممکن است بتوانید آن را به حافظه داخلی گوشی خود وارد کنید ، اگر سیم خیلی آسیب‌دیده باشد، سیستم اجرایی از آن پشتیبانی می‌کند. وارد کردن SIM بین مدل‌های تلفن متفاوت است، پس به دفترچه راهنمای تان مراجعه کنید. اگر پذیرش سلولی ضعیف داشته باشید ، مشکل به احتمال زیاد توسط پوشش شبکه در منطقه شما ایجاد می‌شود. اگر در شهری با پوشش خدمات قوی زندگی کنید، ممکن است یک آنتن ضعیف داشته باشید.