ای سیم در واقع مخفف عبارت “Embedded SIM”

ای سیم در واقع مخفف عبارت “Embedded SIM”  به معنی «سیم کارت جاسازی شده یا تعبیه شده» است.  آن را به صورت eUICC نیز می‌شناسند که مخفف عبارت “Embedded Universal Integrated Circuit Card”  است که طور کلی به معنی کارت مدار یکپارچه‌ جهانی جاسازی شده است. ابعاد ای سیم در مقایسه با قبل دائما در حال کاهش است  و این مرتبه به ۶ میلی‌متر در طول و ۵ میلی‌‌متر در عرض رسیده است.

 

ای سیم

 

ما می توانیم تلفن ها و شبکه ها را ببینیم و سیم کارت های الکترونیکی را برای گوشی های آینده عرضه کنیم، برای این کار اساسا نیاز به داشتن یک سیم کارت فیزیکی (و اسلات سیم کارت) است. اپل در حال حاضر به ای سیم  تبدیل شده است.

استفاده از eUICC مزایایی را برای سازندگان دستگاه به ارمغان آورد، اما برای کاربر نیز مزایایی وجود دارد.

اما دقیقا  چه تعریفی دارد؟ آیا دستگاه شما آن را پشتیبانی می کند، و دقیقا همان چیز را ارائه می‎دهد؟ بیایید توضیح دهیم ..

ای سیم چیست؟

این اصطلاح  مربوط به یک استاندارد جدید است که توسط GSMA توسعه داده شده است – این انجمن اپراتورهای شبکه را در سراسر جهان نشان می دهد.

“Embedded SIM” به شکل یک سیم کارت یکپارچه است، که نمی تواند و نباید از یک دستگاه برداشته شود – چیزی که تولید کنندگان لوازم الکترونیکی مصرفی نیز مایل به اتخاذ موارد مرتبط در اطراف خانه به عنوان بخشی از اینترنت اشیا هستند، و چیزی که توسط برخی از تولید کنندگان خودرو نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

اطلاعات در مورد آن همه اپراتورها سازگار یا قابل تجدید هستند، به این معنی که کاربر می تواند تصمیم به تغییر اپراتور با یک تماس تلفنی ساده داشته باشد. یک سیم کارت جدید نیاز نخواهد بود، وهمچنین نباید تاخیر زمانی در تعویض ای سیم به هدف جدید آن وجود داشته باشد. و اینکه هیچ تغییر فیزیکی بیش از نیاز کاربر وجود نخواهد داشت.

 

این اصل فرضیه ای سیم بود، اما یکی از مزایایی که از دیدگاه طراحی ارائه می دهد این است که شما یک دستگاه کوچکتر را می سازید زیرا نیاز به جای دادن یک سیم کارت یا اسلاتی که آن را نگه م دارد، نخواهید داشت. دستگاه هایی مانند اپل واچ ۳ .

چگونه ای سیم به اپل واچ۳  مربوط می شود؟

با اعلام اپل واچ۳، اپل تایید کرد که نسخه متصل شده این ساعت با استفاده از این سیم خواهد بود. این شماره با همان شماره آی فون شما خواهد بود، بنابراین تجربه دو طرفه در دو دستگاه وجود خواهد داشت. برای اپل واچ۳  ، به این معنی است که میتوانید بدون استفاده از تلفن خود از خدمات پیام رسانی، مکالمات تلفنی، نقشه برداری یا پخش موسیقی استفاده کنید.

با این وجود، مهمترین نکته در مورد این است که باید توسط شبکه یا حاملی پشتیبانی شود، به این معنی که اپل واچ۳  به برخی از حامل ها در برخی کشورها منحصر به فرد خواهد بود. برای بریتانیا این شبکه EE است.

لینک پیشنهادی جهت بازدید:

مشاوره خرید سیم کارت

رند گلچین