سیم کارت‎های ۴G و امنیت ضعیف، که منجر به در خطر بودن اطلاعات تلفن همراهتان می شود.

ما هر روز شاهد پیچ و خم های جدید در تکنولوژی هستیم. و می بینیم که این تکامل هر روز با سرعت قابل توجهی اتفاق می افتد. و تکنولوژی پدید آمده بخاطر مزایا و معایبی که دارد هیچ تضمینی ظاهرا برای آن وجود ندارد. پس هر برنامه کاربردی فناوری شبکه ی تلفن همراه مشکلاتی را دارد. که در این جا قصد داریم از مشکلات امنیتی سیم کارت‎های ۴G که باعث می شود تمامی اطلاعات گوشی همراه در معرض خطر قرار بگیرد بحث کنیم.

با توجه به آخرین تحقیقات انجام شده روی سیم کارت‎های ۴G و با توجه به سیستم ارتباطی خاص و متفاوت  این سیم کارت ، اپراتورهای تلفن همراه می توانند به راحتی به تمامی اطلاعات تلفن های همراه و سایر دستگاه هایی که به کارت های ۴G متصل می شوند دسترسی پیدا کنند.

 

سیم کارت‎های 4G

 

اپراتورها و حتی هکرها  به راحتی توانایی شبیه سازی اتصال ۴G تلفن همراه, هنگام اتصال به یک دستگاه  شبیه به VPN و یک سیم کارت ۴G را فراهم می کنند. به طور کلی, اطلاعات در مورد مخاطبین، تصاویر، موسیقی، فیلم ها و… ، هر فایل که در دستگاه در دسترس است را در صورت لزوم، کپی برداری می کنند.

و معمولا هیچ نوع سیستم امنیتی اندروید و یا IOS, در هیچ یک از دستگاه های تلفن همراه, تبلت و..  نتوانستند نفوذ داشته باشند. حتی آخرین نسخه سیستم عامل نیز نمی تواند کاربران را در برابر این امنیت محافظت کند.

 

اگر دوست ندارید از اینترنت استفاده کنید و بیشتر از تلفن برای تماس صوتی استفاده می کنید:

 

بهتر است ۴G را ترک کنید. چرا که یکی دیگر از مشکلات امنیتی کاربران این نوع سیم کارت را تهدید می کند.و همینطور قابلیت شبیه سازی چت یا تماس های صوتی از افراد غیر مجازرا به راحتی دارند. در این وضعیت، هکر یا اپراتور تلفن همراه به راحتی می توانند یک پیام متنی یا تماس صوتی را از طریق دستگاه کاربر ارسال کنند.

به این ترتیب، فرد میتواند دسترسی کامل به تلفن و فایلهای آن داشته باشد، حتی توانایی اجرای برنامه های امنیتی مانند گوگل را نیز دارد. وهمینطور اجازه دسترسی کامل به حسابهای کاربری  برای افراد غیر مجاز نیز راحت است.  دراین حالت، ورودی دو مرحله ای یا هرنوع  سیستم حفاظتی دیگر به آسانی قابل انتقال است.