از سیم کارت خود محافظت کنید

در حال حاضر ،  حفاظت از پروفایل های شبکه های اجتماعی، عکس های شخصی، عکس گوشی های هوشمند، رایانه های شخصی، حساب های بانکی و بسیاری از اطلاعات دیگر، تقریبا یک روال است. اما آنچه که در این میان به نظر می رسد فراموش شده، می توان گفت یک چیز است، که تا حد زیادی مسئول حفظ تمام موارد فوق است. ” محافظت سیم‌کارت ” سیم کارت اغلب از محافظان  داده های حیاتی  ما محسوب می شود.

 

محافظت سیم‌کارت

چرا محافظت سیم‌کارت بسیار مهم است ؟

 

پاسخ این سوال بسیار ساده است: این تکه پلاستیک کوچک با یک ریز تراشه در آن، مقداری اطلاعات مانند لیست‌های تماس و داده‌های سرویس را حمل می‌کند، و این مساله از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که شماره‌ تلفن شما و اطلاعات شما را ذخیره می‌کند.

امروزه احراز هویت دو عامل، که به طور فزاینده ای گسترش یافته است، که اغلب به کدهای یکبار ارسال شده از طریق پیام های SMS بستگی دارد. اما این امنیت احراز هویت از طریق اس ام اس به تنهایی کافی است ؟

احراز هویت دو مرحله ای معمولا به عنوان یک راهکار امنیتی در نظر گرفته می شود، اما این راه در صورتیکه کسی به تلفن شما دسترسی نداشته باشد کارآمد است، در صورتیکه دسترسی تلفن شما از کنترل شما خارج شود چطور؟! این طور که مشخص است دسترسی به SS7 کار راحتی است و مجرمان می توانند با دسترسی به مسیج های شما به پول های داخل حساب شما دست یابند.

امنیت داده های شخصی به این معناست که چگونه شماره تلفن شما – یعنی سیم کارت – در برابر دسترسی ناخواسته محافظت می شود.

بسیاری از وبسایتها، از جمله فیس بوک و جیمیل و تقریبا تمام خدمات بانکی وب، با اتصال شماره تلفن همراه به حساب، به شما امکان حفاظت دسترسی اضافی را می دهند تا بتوانید از طریق پیام های متنی رمز عبور یکبار استفاده کنید.

با توجه به تنظیمات و ترجیحات کاربر، از این کلمه عبور، برای دسترسی به حساب شما و تغییر گذرواژه و تایید تراکنش استفاده می‌شود. این یعنی که اگر مجرم نتواند رمز عبور اولیه شما را بدست آورد، او قادر نخواهد بود اجازه دسترسی به آن را بدهد چرا که او قادر به دستیابی به یک کد زمانی نیست.

این رویکرد تایید اعتبار می‌تواند به عنوان یکی از موثرترین راه‌های حفاظت از دارایی‌های شما در نظر گرفته شود، با این حال این یک عیب دارد: این مساله به شرایطی تکیه دارد که تنها مالک قانونی به تلفن همراه دسترسی داشته باشد که در این صورت یک ناشناس هم می‌تواند به تلفن شما دسترسی داشته باشد.

پس اگر گوشی شما یا سیم‌کارت در اختیار شخص دیگری قرار گیرد چه اتفاقی می‌افتد ?

سیم‌کارت که در گوشی هوشمند شما استفاده می‌شود می‌تواند به از دست دادن پول و داده‌های شخصی شما کمک کند.

بدترین سناریو از دست دادن یک گوشی هوشمند همراه با اطلاعات بانکی تان است. یک مجرم می‌تواند در یک لحظه تمام پول شما را بقاپد. اخیرا، گزینه تراکنش های کارت به کارت به قدری گسترده شده‌است که حتی این روش ساده برای انتقال پول از کارت‌های شما به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیم کارت شما همانند اطلاعات شما باید ایمن باشد.

برای مشاوره درباره سیم کارت با ما همراه باشید. انارسیم همراه اول و آخر شما در زمینه خرید سیم کارت ۰۹۱۲