از مهم ترین دلایلی که تلفن های اندروید بیش از حد داغ می شوند چه می تواند باشد؟

از مهم ترین دلایلی که تلفن های اندروید بیش از حد داغ می شوند چه می تواند باشد؟

تلفن داغ یک اصطلاح نسبی است . نسل فعلی گوشی های هوشمند دارای صدها ویژگی بیشتر از گوشی های قدیمی مانند Nokia 1100، Nokia 3315 و مانند آن هستند. بنابراین انتظار نداشته باشید که تلفن های جدید نیز به اندازه ی تلفن های سابق سرد باشند . اما با وجود پیشرفت تکنولوژی خیلی زود این مشکل برطرف خواهدشد .

اکنون می خواهیم برخی از ۵ دلایل رایج که موجب می شود گوشی شما خیلی داغ شود را بررسی کنیم

  1. استفاده از چندین برنامه بطور همزمان

گوشی های هوشمند مدرن قادر به اجرای چند برنامه بطور همزمان هستند. شما می توانید در حالی که مشغول گوش دادن به موسیقی هستید، بازی کنید همچنین ده ها برنامه ی دیگراجرا کنید .همه اینها به دلیل قدرتمند بودن CPU   و GPU وگیگابایت  RAM درون گوشی شما است. اما اجرای چند کاره باعث تلفات عمر باتری گوشی و مدار داخلی آن خواهد شد . لطفا توجه داشته باشید که هر مولفه الکتریکی هنگامی که از آن استفاده می شود مقدار کمی گرما تولید می کند. بنابراین، اجزای متعدد که در یک زمان استفاده می شوند، سبب تولید مقدار زیادی گرما می شوند .

گرما قاتل اکترونیک است . درواقع این حرارت است که باعث گرم شدن گوشی شما می شود بنابراین سعی کنید از اجرای همزمان چندین برنامه جلوگیری کنید .

  1. تنظیمات رایج

آیا اعتقاد دارید یا نه، که تنظیمات رایج گوشی شما نقش مهمی در عمر باتری دارد .بنابراین، غیرفعال کردن ویژگی هایی مانند بلوتوث، WiFi، داده های تلفن همراه و تنظیم روشنایی صفحه نمایش به حداقل سطح ، می تواند برای گوشی شما مفید باشد.

همچنین توصیه می شود زمان صفحه نمایش را  تا ۳۰ ثانیه یا کمترتنظیم کنید. زیرا  برای کاهش بیشتر اثرگرما و همچنین  بهبود باتری می تواند موثر باشد .

  1. دمای محیط

دمای محیط در حالی که دلیل اصلی گرمای تلفن همراه شما در مکان های سرد نیست،اما ممکن است تبدیل به یکی از عوامل اصلی در گرم شدن تلفن شما مخصوصا در مناطق گرمسیری شود .وسایل الکترونیکی هر زمان که استفاده می شوند تولید گرما می کنند شما ممکن است این حرارت را در صفحه لمسی احساس نکنید ویا این گرما را در مناطق سرد احساس نکنید . اما زمانی که شما از یک منطقه گرم مانند جنوب آسیا و آفریقا بازدید می کنید، گوشی شما بیشتر از زمانی که از حداقل برنامه ها استفاده می کنید، شروع به گرم شدن می کند. شما می توانید این تفاوت را بیشتر در تابستان مشاهده کنید، و یا وقتی که در یک اتاق تهویه مطبوع نشسته اید در مقایسه با زمانی که در ساحل دربرابر خورشید قرار دارید.

  1. استفاده از تلفن هنگام شارژ

دو دلیل وجود دارد که تلفن می تواند در طول شارژ حرارت را افزایش دهد.دلیل اول این است که شما از یک شارژری استفاده می کنید که برای مدل گوشی شما طراحی نشده است . ما به شما توصیه می کنیم از شارژر مارکدار و تایید شده  برای گوشی خود استفاده کنید.

دلیل دوم این است که بعضی از شما ممکن است اجازه ندهید که تلفن شما بیکار بماند حتی زمانی که شارژ میشود.فرآیند شارژ خود تولید گرمای زیادی می کند. و زمانی که در حین شارژ از تلفن خود استفاده می کنید علاوه بر تولید گرما سبب تلفات شارژ نیز می شود. پس در حین شارژ سعی کنید از تلفن خود استفاده نکنید .

  1. بعضی برنامه های در حال اجرا در پس زمینه

 

خرید بهترین سیم کارت

ما همه برنامه های بسیاری را بر روی گوشی های هوشمندمان نصب کرده ایم اما  فراموش می کنیم که برنامه ها زمان مناسبی برای نصب دارند. در نتیجه، ممکن است برخی برنامه ها  مانند  قفل صفحه ی نمایش، ردیاب، برنامه های تصویر زمینه یا  برنامه های معمولی مانند WhatsApp و فیس بوک در حال اجرا در پس زمینه باشند. این برنامه ها نه تنها حافظه زیادی را دربرمی گیرند، بلکه زمان زیادی را برای  پردازش وهمچنین نیز باعث  تولید گرمای زیاد می شوند. بنابراین، به شدت توصیه می شود که هر بار گوشی خود را بررسی کنید برنامه هایی که واقعا مورد نیاز نیست (یا اگر از آنها استفاده نمی کنید) را حذف کنید .

۶٫دلایل دیگر

بعضی از عوامل دیگر که موجب داغ شدن تلفن شما میشود، گرمازدگی ناشی از پوشش محافظ تلفن، وجود برنامه های مخرب است که با استفاده از CPU پردازش می شوند.

اگر تمامی این راهنمایی هایی که ذکر شد به شما کمکی نکردند می توانید با انجام یک تنظیم مجدد کامل به تنظیمات کارخانه بازگردید. و با انجام تنظیمات پایه مشکل را حل کنید اگر این کار انجام نشد می توانید به نزدیکترین مرکز خدمات تلفن همراه مراجعه کنید.