نوبخت: مردم ارز و طلای خود را به بازار بیاورند/ برای شرایط بدبینانه هم برنامه داریم

تلاش دولت برای تقویت پول ملی، دعوت از مردم برای اینکه ارز خود را وارد بازار کنند

 مردم ارز و طلای خود را به بازار بیاورند

دولت قصوری نداشته است و عامل بی ثباتی نیست، سخنگوی دولت با یادآوری اینکه دولت تلاش کرد که پول ملی را تقویت کند،این نکته را تصریح کرد.

محمدباقر نوبخت در ابتدای نشست خبری سخنگوی دولت که با حضور   وزیر اقتصاد و وزیر نیرو برگزار شد،گفت: عرق و حمیت تیم ملی فوتبال قابل تقدیر و  تقدیس است، باید از ایرانیان داخل و خارج از کشور نیز برای حمایت از تیم ملی تشکر کرد.به گزارش انارسیم از اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا،وی افزود: درست است به مرحله بعد صعود نکردیم، اما بازی فوق العاده هوشمندانه و تدافعی داشتیم، و اظهار کرد :تا سال قبل دولت مسیر درستی رفت، رشد اقتصادی مثبت بود، پول ملی تقویت شد و روندها رو به بهبود رفت.

نوبخت یادآورشد: ما باید چه کار کنیم؟ دولت قصوری نداشته است و عامل بی ثباتی نیست، این اتفاقات از زیاده خواهی رئیس جمهور امریکاست، ما برای تقویت پول ملی باید مقاومت کنیم.

سخنگوی دولت همچنین اعلام کرد: تا ۳خرداد، بیش از ۱۱ میلیارد دلار با  نرخ ۴۲۰۰ و ۳۸۰۰ تومان پرداخت شد.

وی با بیان اینکه ۶۰ در صد درآمدهایمان نسبت به سه ماه اول سال قبل بیشتر شده است، خاطرنشان کرد: ۷۴درصد درآمدهای نفتی بیشتر شده است.

وی افزود: بودجه عمرانی ۱۱۰۰ درصد بیشتر شده است،  این آمار نشان می دهد اقتصاد ما اشکال ندارد ، دولت برای شرایط بدبینانه هم برنامه دارد ، ولی دولت بدون کمک مردم موفق نمی شود.

سخنگوی دولت با دعوت از مردم  برای اینکه ارز خود را به بازار وارد کنند، تاکید کرد  مردم باید کمک کنند.