هرآن چیزی که درباره سیم‌کارت باید بدانید

درباره سیم‌کارت و تلفن، لازم است که بدانید دستگاهی بسیار مهمی است، جدی می گویم. با دوستانتان صحبت می‌کنید و با مادرتان در تفریح در ارتباطید و لذت می برید ، با تلفن خود می توانید تولد هر شخصی که در اطرافتان زندگی می کند را یادآوری کنید،  این روزها می توان گفت یک دوربین قابل‌حمل برای شماست و حتی می‌تواند یک جایگزین مفید برای کارت اعتباری یا کارت بانکی شما باشد.

 

درباره سیم‌کارت

 

اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که در واقع این سیم‌کارت درون آن‌است که تمام اتفاقات خوب را ممکن می‌سازد ?

سیمکارت یا واحد شناسایی مشترک  subscriber Module Identity ( یک تراشه  حافظه  قابل حمل) است که در گوشیھای تلفن ھمراه و به  منظور استفاده از سرویسھای شبکه مخابرات سیار استفاده میشود.. در اینجا ۱۰ مورد از متداول‌ترین سوالات مربوط به سیم‌کارت و پاسخ‌های آن‌ها آورده شده‌است، مطالب زیر را مطالعه کنید.

۱٫  آیا قادر به استفاده از تلفن خود بدون سیم کارت هستید؟

سیم کارت شما عملکردش در یک گوشی همراه مانند مغز تلفن شماست. اگر یک حادثه جدی برای  تلفن شما رخ دهد،  اگر شما یک تصادف جدی با گوشی خود داشتید، مثلا گوشی شما دچار شکستگی شود در عرض چند ثانیه می توانید به  سیم‌کارت خود دسترسی داشته باشید بدون اینکه آسیبی ببیند، و به راحتی مخاطبین و  اطلاعات خود را داشته باشید.

۲٫اندازه سیم کارت چقدراست؟

یک نمونه عالی سیم کارت،هر قدر کوچکتر باشد بهتر است. همانطور که تکنولوژی پیشرفت کرده است، سیم کارتها کوچکتر شدند بدون اینکه قدرت خود را از دست بدهند. در حال حاضر سه اندازه اصلی در حال گردش در دنیا وجود دارد – استاندارد، میکرو و نانو سیم کارت.

سیم کارت های استاندارد فقط در دستگاه های قدیمی تر،  از قبیل اپل تا ۳ GS و یا گوشی های عجیب و غریب قدیمی  که  این روزها تنها در کیف دستی مادربزرگ شما دیده می شود.

سیم کارت های کوچک هنوز هم نسبتا رایج هستند: به عنوان مغز آیفون ۴s و iPads های قدیمی عمل می کنند. با این حال، بیشتر میکروها با سیم کارت نانو جایگزین شدند. اگر شما آیفون ۵ یا جدیدتر، و یا حتی یکی از جدیدترین گوشی های HTC را داشته باشید، این چیزی است که شما لازم دارید.

آداپتورهای موجود برای قرار دادن سیم کارت های کوچکتر و جدیدتردر  شکاف های قدیمی تر و بزرگتر گوشی وجود دارد – و برخی از مردم نترس، حتی با استفاده از قیچی ناخن سیم کارت های  بزرگتر را کوچک کرده تا آنها را به تلفنهای جدیدتر برسانند – اما خجالت زده و کم شانس به فروشگاه تلفن همراه با یک سیم کارت که به نظر می رسد تراشیده، جویده شده است. بازمی گردند.

۳. سیم‌کارت چیست ?

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که SIM برای چه بوده‌است ? نه، صادقانه می‌گویم. اما دانشی  از قدرت است، بنابراین SIM ها مخفف یک ماژول هویت مشترک هستند . شگفت انگیزه ، ها ?

 

۴. آیا می‌توانم سیم‌کارت خود را در گوشی کسی دیگر استفاده کنم ?

این کاری نیست که بخواهید هر روز  و دائم انجام دهید، اما اگر باتری گوشی شما کاملا خالی شده  و شما نیاز دارید که تماسی انجام دهید تا به خبری از خودتان و یا خبری مهم را به کسی بدهید  می‌توانید از کسی تلفنی بگیرید، سیم خود را بزنید ( البته اگر سیم کارتتان یک سایز است) و تماس‌های خود را انجام دهید.

۵. آیا می‌توانم اطلاعات خود را از یک سیم‌کارت به دیگری منتقل کنم ?

اگر در سطح بین‌المللی زیاد سفر کنید، شاید برای کسب‌وکار و یا به طرزی دیوانه‌وار پولدار هستید، ارزش آن را دارد که یک تلفن دوم را با یک تعرفه محلی در نظر بگیرید. به جز کشورهایی که شما در حال بازدید از آن‌ها هستید ..

ادامه در مقاله بعدی ….