کارت هوشمند UICC ،کارت یکپارچه جهانی

UICC برای ” کارت یکپارچه جهانی  یک ” کارت هوشمند ” است، که برای کار با فن‌آوری‌های بی‌سیم ۳G و ۴G از جمله LTE طراحی شده‌است. آن را می توان برای کاربردهای متعدد استفاده کرد، اما معمولا به عنوان سیم‌کارت در تلفن‌های همراه استفاده می‌شود UICCs اغلب جایگزین ICCs ( کارت‌های مدار مجتمع ) شده‌اند که با ۲G و سیستم‌های ۳G اولیه مورد استفاده قرار گرفتند.

 

UICC نیز یک کارت کوچک است که کوچک‌تر از ناخن انگشت است که شامل یک مدار مجتمع است. این مدار شامل پردازنده، حافظه غیرفرار ( NVRAM )، حافظه فقط‌خواندنی و RAM است. هر کارت یک شناساگر منحصر به فرد دارد که برای شناسایی یک دستگاه در شبکه تلفن همراه استفاده می‌شود. این کارت همچنین می‌تواند داده‌ها را ذخیره کند، مانند contacts که توسط کاربر ذخیره شده‌اند. در حالی که هیچ ظرفیت ذخیره‌سازی استانداردی برای UICCs وجود ندارد، آن‌ها معمولا حداقل ۲۵۶ کیلوبایت ذخیره دارند و ممکن است از یک گیگابایت فراتر رود.

 

UICC

 

UICC ، جهانی  هستند:

زیرا یک کارت منفرد از چندین کاربرد پشتیبانی می‌کند و در نتیجه چندین شبکه تلفن همراه را پشتیبانی می‌کند. این ها عبارتند از USIM ( ماژول هویت مشترک جهانی ) برای شبکه‌های GSM، CSIM ( ماژول هویت مشترک CDMA ) برای شبکه‌های CDMA، و ISIM ( ماژول هویت خدمات چندرسانه‌ای IP ) برای شبکه‌های UMTS. طبیعت جهانی of به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با شبکه‌های سیار مختلف در سراسر جهان کار کنند.

 

توجه: به منظور استفاده از UICC ها، شناسه منحصر به فرد card’s ( شناسه شورای بین‌المللی کریکت ) باید با یک ارایه‌دهنده سرویس تلفن همراه ثبت و فعال شود. حذف کارت از یک گوشی هوشمند و یا دیگر دستگاه‌های تلفن همراه ، دستگاه را در شبکه غیرقابل‌ شخیص خواهد کرد. در اغلب موارد، اگر کارت UICC را در یک دستگاه دیگر قرار دهید به طور خودکار در شبکه شناسایی و قابل‌استفاده خواهد شد.