چرا گوشی  های چینی ارزانتر از گوشی های شناخته شده هستند؟

چرا گوشی  های چینی ارزانتر از گوشی های شناخته شده هستند؟

گوشی های هوشمند چینی با مشخصات بالا و قیمت پایین به جهان حمله کردند . وقتی از یک تلفن چینی استفاده می کنید، شگفت زده خواهید شد که چگونه انقد سریع و با هزینه ی کم به خوبی  کار می کند. اما آیا تولید کنندگان چینی خیریه هستند که تلفن های هوشمند با قیمت ارزان تولید کنند  – یا چیزی در پشت آن وجود دارد؟برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اینکه چرا گوشی های هوشمند چینی بسیار ارزان هستند، به شما پیشنهاد میکنم این مقاله را مطالعه کنید .

نیروی کار ارزان :

یکی از علل قیمت پایین گوشی های هوشمند چینی هزینه کم نیروی کار است. چین از کمترین هزینه های نیروی کار در جهان محسوب می شود . و دلیل اصلی این است که بسیاری از تولیدکنندگان محصولات را در آنجا ساخته اند.

تولیدکنندگان چینی مانند شرکت های  Xiaomi، Huawei و Meizu  مزایای ساخت تلفن های محلی را دارا می باشند  ، یعنی هزینه های حمل و نقل کمتری دارند – برخلاف  شرکت های اپل، سامسونگ، HTC یا سونی. این هزینه ها در واقع به مشتریان بازمیگردد.

تکنولوژی پیشرفته اما بدون انقلاب :

عامل دیگر این است که تولید کنندگان چینی گوشی های خود را با آخرین و بزرگترین سخت افزار جمع نمی کنند . آنها بیشتر علاقه مندند که  قیمت با عملکرد متعادل  باشد . اگر شما به وب سایت هایی که گوشی های هوشمند چینی را به فروش می رساند، سری بزنید متوجه گوشی هایی با مشخصات بالا ولی باقیمت ارزان تر از گوشی های برند برخورد  خواهید کرد . مثلا گوشی هایی مانند گلکسی که دارای کیفت بالا اما قیمت گرانتر .

در بسیاری از موارد، تولید کنندگان چینی یک پردازنده Mediatek را انتخاب می کنند، که ممکن است با واحد های Exynos سامسونگ یکی نباشد . اما بسیار ارزان تر است.  تولید کنندگان چینی برای RAM،از حافظه DDR4  که امروزه در بسیاری از گوشی های هوشمند فعلی موجود است،. استفاده نمی کنند . بلکه از ماژول های DDR3 که ارزانتر نیز می باشد استفاده می کنند .وسنسور دوربین را Sony انتخاب می کنند، زیرا، مانند Mediatek، شرکت ژاپنی ارزش خوبی را به ارمغان می آورد.

گوشی تلفن همرا های   چینی همچنین تمایل دارند که با نمایشگرهای کره ای یا ژاپنی ساخته شوند که کمی پایین تر از پانل های IPS یا AMOLED است که برخی از دستگاه ها آن را نشان می دهند اما دوباره بسیار ارزان تر هستند. همانطور که در بالا اشاره کردیم چینی ها قصد تعادل برقرار کردن  بین کیفت و قیمت را دارند.

تمرکز بر فروش آنلاین

تجارت الکترونیک روشی است که در میان تولید کنندگان چینی ارجعیت بر تمام روش های فروش  را دارد . شرکت هایی مانند اپل یا سامسونگ ثروت خود را صرف  ساخت فروشگاه های کرده اند . برای مثال، زمانی که کسی Galaxy S6 Edge را خریداری می کند، نه تنها برای گوشی خود هزینه می کند، بلکه برای توزیع آن و هزینه باز کردن و راه اندازی فروشگاه ها، از جمله چیزهای دیگر نیز  در واقع هزینه پرداخت میکند . این گوشی های هوشمند ارزان تر هستند زیرا هزینه های برند را دارا نمی باشند .

بازاریابی ارزان

آیا آگهی گلکسی S6 را دیده اید ؟ آیا شما از قرارداد شنیده اید؟ رابرت داونی جونیور در سال گذشته با HTC  قرارداد امضا کرد؟ یا سونی که  می خواهد Xperia Z5 را در یک فیلم جیمز باند جدید ترویج کند؟ این چیزها ثروت است ثروتی که شما، مشتریان، در نهایت پرداخت می کنید.

شبکه های اجتماعی می توانند از ابزارهای بازاریابی بسیار ارزان و به همان اندازه موثر باشند. ممکن است هر شخصی  با چنین تبلیغاتی که نیازمند  یک گوشی هوشمند با قیمت پایین است دسترسی پیدا کند.  با خرید یک گوشی چینی شما بدون نیاز به پرداخت تبلیغات می توانید  یک گوشی هوشمند داشته باشید.

مقدار محدود :

یک روش فروش که به خوبی مخصوصا در چین جواب داده است . تقاضا و نیاز به اندازه ی خواست  مشتری است .  مثلا اگر مردم فکر کنند که تنها یک تلفن باقی مانده است . برای خرید آن یک گوشی باقی مانده عجله می کنند. پس تولید کنندگان چینی به این فکر کردند که  تعداد محدودی از هر دستگاه را تولید کنند. که این روش نیز تاثیربر روی ارزان شدن گوشی های همراه چینی داشت .

 

فروش لوازم جانبی

تولید کنندگان چینی عموما دارای سود سهام کم برای فروش گوشی های هوشمند دارند، بنابراین اغلب به فروش لوازم جانبی برای افزایش این سود می پردازند.رایج ترین لوازم جانبی کاورهای  تلفن است، اما برخی از تولید کنندگان، مانند Xiaomi، حتی کفش و دمپایی هم  به فروش می رسانند.

همه این دلایل خوب است، اما آیا این کیفیت محصول رنج آور است ؟

اخیرا ، گوشی های هوشمند چینی با کیفیت پایین همراه بودند، اما این تصور از بین رفت . درست است که آنها از مواد با کیفیت بالا ساخته نمی شوند، اما کیفت مواد آنها مثل گذشته پایین نیز نمی باشد .

مطمئنا، تلفن های بهتری نیز  وجود دارد. اما این دستگاه ها برای مرور اینترنت، پیام رسانی و مصرف رسانه های مختلف کاملا مناسب است. اما معایبی نیز دارند . پوسته های اندرویدی آنها گاهی اوقات وحشتناک هستند و برخی از دستگاه ها , بروز رسانی اندروید ندارند . اما اگر شما یک کاربر اندرویدی هستید که نمیخواهد پول زیادی صرف کنید .از به روزرسانیهای سریع نترسید، به یک گوشی هوشمند چینی فکر کنید .

فروش سیم کارت رند