آیا گوگل دیگر از برنامه‌های ۳۲ بیتی پشتیبانی نمیکند؟

انارسیم- گوگل از نسخه های ۶۴ بیتی حمایت کرده و اندروید را مجبور به پشتیابی از کد ۶۴ بیتی میکند.اما زمان منسوخ شدن برنامه‌های ۳۲ بیتی را اعلام نکرده است.

برنامه‌های ۳۲ بیتی

گوگل از زمان عرضه نسخه لولی‌پاپ سیستم عامل اندروید در سال ۲۰۱۵ از برنامه‌های ۶۴ بیتی بر روی گوشی‌های هوشمند پشتیبانی می‌کند، اما حالا ۶۴ بیتی شدن این برنامه‌ها به یک اجبار مبدل شده است.

گوگل به طور رسمی اعلام کرده که از آگوست سال ۲۰۱۹ تمامی برنامه‌های اندرویدی باید از کد ۶۴ بیتی پشتیبانی کنند.
این امر به معنی خداحافظی گوگل با برنامه‌های ۳۲ بیتی نیست، اما نشان می‌دهد که گوگل قصد دارد با این تغییر بر توان پردازش و امکانات قابل دسترس از طریق برنامه‌های اندرویدی بیفزاید.

گوگل زمان خداحافظی با برنامه‌های ۳۲ بیتی را اعلام نکرده است.

گوگل قبلا اعلام کرده بود که در آینده به دنبال پشتیبانی صرف از برنامه های ۶۴ بیتی در سیستم عامل اندروید است، اما هنوز زمان خداحافظی با برنامه‌های ۳۲ بیتی را اعلام نکرده است.
تغییرات برنامه نویسی در برنامه‌های اندرویدی محدود به مورد اعلام شده بالا نیستند. بنا بر اعلام گوگل از آگوست سال ۲۰۱۸ برنامه‌های جدید اندرویدی باید با رابط کاربری برنامه نویسی نسخه Oreo اندروید سازگار شوند. به احتمال زیاد گوگل همزمان با آغاز سال ۲۰۱۸ تغییرات تازه دیگری را هم برای برنامه نویسی در محیط اندروید اعلام خواهد کرد.

اپل در این زمینه پیشروتر از گوگل بوده است. این شرکت پشتیبانی از برنامه‌های ۳۲ بیتی در iOS را از شهریور ماه گذشته متوقف کرد و پشتیبانی از کد ۶۴ بیتی را برای برنامه‌های iOS از فوریه سال ۲۰۱۵ اجباری نمود.

 

[divider]

منبع: ایتنا