مکالمه سه‎بعدی ویدئویی با موبایل امکان‌پذیر می‌شود

انارسیم- با پیشرفت تکنولوژی روزانه قدرت ارتباط برقرار کردن با افرادی در محل های دور راحت تر و در دسترس تر میشود بعد از تماس های صوتی ، پیامکی و تصویری به زودی شاهد مکالمه سه بعدی خواهیم بود .

مکالمه‎سه بعدی

اگر از گفتگوی ویدئویی دو بعدی با استفاده از برنامه‌های مختلف تلفن همراه خسته شده‌اید، می‌توانید امیدوار باشید که در سال‌های آتی بتوانید با گوشی خود به طور سه‌بعدی مکالمه تصویری داشته باشید.

حسگرهای قادر به محاسبه عمق

به گزارش انارسیم از مهر،  با افزایش استفاده از حسگرهای پیشرفته و به خصوص حسگرهای قادر به محاسبه عمق که به تازگی در آیفون ایکس هم به کار گرفته شده اند، تصویربرداری سه بعدی با استفاده از گوشی‌های هوشمند برای انجام مکالمات ویدئویی پیشرفته و سه بعدی به زودی ممکن خواهد شد.

محققان دانشگاه پوردو در آمریکا می‌گویند موفق به طراحی پلاتفورم تازه ای موسوم به هولواستریم شده اند که از طریق آن می‌توان با استفاده از گوشی و تبلت مکالمات تصویری سه بعدی را با طرف مقابل انجام داد. این فناوری با شبکه‌های مخابراتی بی‌سیم فعلی سازگاری دارد و به زبان ساده نسخه‌ای سه بعدی از برنامه اسکایپ تلقی می‌شود.

تصویرسازی سه بعدی از افراد با استفاده از یک دوربین ویژه

پلتفورم یادشده قادر به تصویرسازی سه بعدی از افراد با استفاده از یک دوربین ویژه است و سپس این تصاویر سه بعدی با استفاده از ابزار دیگری به طور سه‌بعدی و فشرده شده به گوشی گیرنده منتقل می‌شوند. کل این فرایند به طور آنی و از طریق شبکه های موجود تلفن همراه رخ می‌دهد.

این فناوری نه تنها برقراری مکالمات تصویری را متحول می‌کند، بلکه می‌تواند کاربردهای گسترده‌ای در صنایع و مشاغلی مانند پزشکی، معماری و عمران و غیره داشته باشد. هنوز مشخص نیست تجاری سازی این فناوری چه مدت به طول می‌انجامد.

[divider]
منبع: مهر