شرکت اپل برای حفظ آیفون پرطرفدار نیاز به مدلهای ارزان تر دارد

انارسیم – اگر شرکت اپل بخواهد برند آیفون همچنان به عنوان برند ممتاز و پرچمدار اپل بماند باید مدل های جدید با قیمت های ارزان تر به بازار عرضه بکند.

 

شرکت اپل

 

شرکت اپل یک دهه است که توانسته آیفون را به عنوان یک برند ممتاز نگه دارد، ولی اکنون زمان بسط آن به طبقه‌بندی‌های ارزان‌تر فرا رسیده است.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی به نقل از zdnet، اگر شرکت اپل می‌خواهد آیفون‌های بیشتری را بفروشد(و فروش سه ماهه آیفون معیاریست که خیلی‌ها برای سنجش نحوه عملکرد این غول تکنولوژی به آن استناد می‌کنند)، لازم خواهد بود که آیفون ارزان‌تری را برای فروش عرضه کند، و البته در اینجا منظور محصولات ناموفقی مثل آیفون ۵C و آیفون SE نیست.

شرکت اپل احتمالا قصد عرضه دو نوع آیفون را در سال ۲۰۱۸ دارد

مینگ-چی کوئو، تحلیلگر KGI، که آشنایی زیادی با روندهایی که اپل در پیش گرفته است دارد، در یادداشتی خطاب به سرمایه‌گذاران مدعی شد که شرکت اپل احتمالا قصد عرضه دو نوع آیفون ۶٫۱ اینچی را در سال ۲۰۱۸ دارد.
یکی از این انواع آیفون‌ها دوسیم‌کارته خواهد بود، و دیگری فقط از یک سیم‌کارت پشتیبانی خواهد کرد.

چنین چیزی می‌تواند تغییری قابل توجه در رویکرد اپل به شمار برود، به خصوص از این جهت که در میان محصولات آیفون در حال حاضر هیچ گوشی دوسیم‌کارتی وجود ندارد.
دستگاه‌های دو سیم‌کارته در چین پرطرفدار هستند، که چنین چیزی می‌تواند گام بزرگی برای چین در این بازار بسیار پرمنفعت به شمار برود.

ولی کوئو مدعیست که این دو دستگاه تفاوت چشمگیری از جنبه قیمت خواهند داشت.

به گزارش انارسیم از ایتنا وی می‌گوید: «آیفون با LCD 6.1 اینچی ممکن است مدلی داشته باشد که از DSDS [دوسیم‌کارته که هر دو سیم فعال هستند] پشتیبانی می‌کند. اگر این آیفون با LCD 6.1 اینچی در دو مدل DSDS و تک سیم‌کارت عرضه شود، احتمالا دو فایده خواهد داشت: (۱) رده‌های قیمتی متنوع‌تر خواهد شد، که باعث ارتقاء قابل توجه فروش از طریق مدل ارزان‌تر تک سیم‌کارته می‌شود. به عنوان مثال، اگر قیمت مدل DSDS در بازه ۶۵۰ تا ۷۵۰ دلار باشد، مدل تک سیم‌کارته می‌تواند به قیمت ۵۵۰ تا ۶۵۰ دلار عرضه شود؛ (۲) مدل DSDS به افزایش سهم در بازار چین و بازارهای تجاری کمک کند».


منبع: ایتنا