سیم کارت اقساطی نخرید

سیم کارت اقساطی نخرید

ما این جا میخواهیم دلایلی را مطرح کنیم که ثابت میکند خرید اقساطی سیمکارت همیشه اشتباه است.

دلیل اول در خرید اقساطی سیم کارت، معمولا عرف بازار، کارمزدی حدود ۵/۲ الی ۴ برابر کارمزد وام بانکی دریافت می شود. نکته دیگر این است که بعضی از فروشندگان سیم کارت نام ۲% الی ۵/۲% را می گذارند ولی مهم، مبلغ کارمزدی است که به دلیل پرداخت شرایطی به مبلغ نقدی اضافه می شود که با محاسبات حسابداری عرف بازار ۵ الی ۷ درصد ماهیانه و ۶۰ الی ۹۰ درصد سالیانه می باشد.

دلیل دوم بعضی از فروشندگان کالا، کارمزد واقعی شان در حد کارمزد وام بانکی است ولی قیمت فروششان ۲ الی ۳ برابر سود مجاز اتحادیه می باشد.

برای مثال یک سیم کارت که ۴ میلیون تومان خرید شده و می بایست حدود ۵/۴ میلیون تومان به فروش برسد، قیمت نقدی ۵/۵ میلیون تومان را اعلام می کنند و در فروش اقساطی کارمزد واقعی بانکی را اعلام می کنند. برای نیفتادن در این تله می توانید بحث قولنامه و تضمین بازخرید را مطرح کنید تا موضوع روشن شود.

ترفند سوم برخی از فروشندگان سیم کارت، وقتی برای فروش اقساطی محاسبه انجام می دهند مبلغی را به جز مبلغ کارمزد با نام بالابود، به قیمت نقدی اضافه می کنند.

در خرید نقدی تخفیفاتی شامل حال شما خواهد شد که در خرید اقساطی معمولا امکان آن نخواهد بود، یعنی وقتی شما  نقدی خرید می کنید از قیمت عرف بازار هم می توانید پایین تر خرید کنید ولی همین تخفیف را هم به دلیل خرید اقساطی از دست می دهید.

بنابراین برای دوری از هزینه های خرید اقساطی و بهره مند شدن از فرصت تخفیف خرید نقدی توصیه میکنیم هرگز اقساطی خرید نکنید.

این مطالب توسط مشاوران انارسیم ( مرکز خرید و فروش سیم کارت ۹۱۲) برای آسودگی خاطر مشتریان گردآوری شده است، در صورتی که با هرگونه ابهام در این مطلب برخورد کردید و یا نیازمند کسب اطلاعاتی در زمینه ی خرید سیم کارت بودید می توانید با انارسیم (یکی از دفاتر پیشخوان دولت ) به شماره ۶۳۰ ۷۰ ۶۰ ۰۹۱۲ تماس بگیرید.

 

بخش هفتم-دپارتمان مشاوره انار سیم

 

 

 


برچسب ها: