مزایای سیم کارت آپتل چیست؟ سیم کارت آپتل بخریم یا نخریم؟

سیم کارت آپتل چند وقتی ست که تیتر بسیاری از سایت ها و خبر نامه ها را به خود اختصاص داده است و ذهن بسیاری از افراد را در مورد خرید و یا امکانات این سیمکارت که با پیش شماره ۰۹۹۹۱ وارد بازار شده اند  معطوف خود کرده است. شاید یکی از بزرگترین سوالات در این زمینه این باشد که آپتل در کنار اپراتورهای بزرگی چون همراه اول و ایرانسل که به نوعی امپراتوری خدمات ارتباطی را در دست دارند فرصت شکوفایی دارد یا خیر؟ باید دید آپتل برای اختصاص دادن بخشی از بازار سیم کارت به خود چه برگ برنده ای رو می کند.

competition_of_operators

در این مقاله قصد داریم به بررسی خدمات و مزایای سیم کارت آپتل بپردازیم. بر اساس اطلاعاتی که در خود سایت آپتل و دیگر سایت های خبری منتشر شده سیم کارت آپتل حرف های تازه ای برای گفتن دارد!

تخفیف ۴۰ هزار تومانی سیم کارت آپتل به کسانی که دعوت شده اند

در این طرح مشتریان دعوت شده می توانند سیم کارت به قیمت ۱۷۳ هزار تومان را با ۴۰ هزار تومان تخفیف به قیمت ۱۳۳ هزار تومان خریداری کنند. که در خبر منتشر شده در سایت با موضوع اپراتور جدید آپتل جزییات و نحوه تخفیف توضیح داده شده است.

ممانعت از ارسال پیامک های انبوه تبلیغاتی

شاید یکی از بزرگترین حسن های این سیم کارت همین موضوع باشد، اگر خودش را استثنا نکند. همه ما به نوعی طعم تلخ پیامک های تبلیغاتی را چشیده ایم، گرچه اپراتورهایی همچون همراه اول و ایرانسل برای برطرف کردن نسبی این موضوع سرویس‎هایی جهت لغو دریافت پیامک های تبلیغاتی را راه اندازی کرده اند اما همچنان کاربران این اپراتورها از تبلیغات همان اپراتور در امان نیستند!

stop-receiving-promotional-sms

حتی امکان اسپم کردن این قبیل پیام‎ها نیز وجود ندارد!!! چرا که شماره فرستنده وجود ندارد و به نام اپراتور ارسال می‎شود.

فناوری‌های  LTE و +۴G

ادعای این اپراتور تازه وارد بر این اساس که « آپتل هوشمندترین شبکه نسل جدید تلفن های همراه در ایران می باشد که با استفاده از جدیدترین فناوری های روز دنیا، بالاترین سرعت اینترنت را ارائه می نماید» می تواند نویدبخش خدمات بهتر ارتباطی باشد.

4G-LTE-evolution

البته باید دید نسبت به ایرانسل که با دستیابی به سرعت دانلود ۱۲۰۰ مگابیت‌برثانیه با نرخ تاخیر (PING) یک میلی‌ثانیه  را دارد و با دانلود یک فایل ویدئویی دو گیگابایتی طی ۱۴ ثانیه با موفقیت به انجام رسانیده چطور رقابت خواهد کرد.

Advantage

البته از مزایای دیگر آپتل می توان از طرح بین المللی آپتل برای تماس های بین المللی بهره برد که مرقون به صرفه تر است. همچنین با پوشش سراسری دیگر نگران آنتن دهی نیستیم، در مقایسه با ایرانسل که آنتن دهی شروع به کارش در شهرستان ها واقعا افتضاح بود!

آپتل به عنوان اولین اپراتوری که سرویس‌های نوین پرداخت را ارائه می کند وجه تمایز چشمگیری ایجاد کرده است، گرچه هنوز اطلاعاتی در مورد این سرویس به صورت واضح ارائه نداده است. امتیازات کیف پول در اپلیکیشن آپ برای استفاده کنندگان این سیم کارت برای خرید خدمات ویژه ایده خوبی برای کاربران این برنامه پرکاربرد است.

به عنوان یک اپراتور نوپا آپتل همگام با سایر اپراتورها استارت آپ خوبی داشته است. ولی این شروع یک ماراتن سخت به دست آوردن بازار است.