مقایسه اندروید با ios ؟ کدام سیستم عامل بهتر است؟

مقایسه اندروید با ios:

اگر جدیدا قصد خرید گوشی هوشمند را دارید و بین سیستم عامل های اندروید و ios نمیدانید کدام را انتخاب کنید این مقاله ی مقایسه اندروید با ios به شما کمک میکند تا با توجه به نیاز خود سیستم عامل بهتر را شناسایی کرده و بهترین خرید را داشته باشید.
خبر خوب این است که هر دو سیستم عامل عالی هستند. هر دو تقریبا یکسان هستند اما با این وجود تفاوت هایی هم دارند. ما قصد داریم برای مقایسه اندروید با ios آنها را در چندین دسته قرار دهیم و در هر دسته بهترین آن را معرفی کنیم.

مقایسه اندروید با ios

توان مالی:

آیفون (ios) همیشه در راس قیمت گذاری گوشی قرار دارد. به طور مثال آیفون x در ابتدای وورد با قیمت ۱,۰۰۰ $ وارد بازار شد. اگر به آیفون علاقمندید و نمیخواهید این مقدار صرف خرید گوشی کنید میتوانید مدل های پایین تر ios را تهیه کنید.
در مقابل سامسونگ (اندروید) در برخی مدل ها مانند سری note از لحاظ قیمت با آیفون رقابت میکند. اما طیف وسیعی از گوشی های قیمت مناسب نیز دارد. شما میتوانید امکانات نسبتا خوبی با قیمت پایین تری در اختیار داشته باشید. همچنین اندروید اپلیکیشن‎های رایگان بیشتری در اختیار مشترکان خود قرار میدهد.
برنده : اندروید

اپلیکیشن (برنامه های کاربردی ):

تعداد برنامه های موجود در Google Play Store و Apple App Store تقریبا یکسان است. اما میتوان گف برنامه هایی که معمولا مورد استفاده قرار میگیرند در هر دو سیستم عامل یکسان هستند. با این حال نوشتن برنامه برای App Store برای برنامه نویسان سود آور تر است. به همین دلیل مدتی قبل ios از سامسونگ از نظر برنامه پیشی میگرفت. با این وجود هنوز هم بازی های ios خاص خود سیستم عامل هستند و هیچ وقت به سراغ اندروید نمی آیند.
برنده : ios

فروشگاه برنامه ها (app store):

مدیریت میلیون ها برنامه کار آسانی نیست. در این مورد نمیتوان گف هیچ یک از سیستم عامل ها ۱۰۰% موفق عمل کرده اند. اپلیکیشن های مسئله دار و بد افزار در هر دو فروشگاه موجود است. اما میتوان گف تا حدودی ios در این مورد سخت گیرتر است و امنیت بالاتری را برای کاربر ایجاد میکند.
برنده : ios

فروشگاه های جایگزین:

در اندروید علاوه بر Google Play Store فروشگاه های جانبی دیگری مانند بازار موجود هستند که به شما این دسترسی را میدهند که به برنامه های مختلف اندروید دسترسی سریع داشته باشید. اما ios علاقه ای به دسترسی دادن به این چنین برنامه هایی ندارد و تمامی برنامه های خود را فقط از طریق Apple App Store در اختیار مشترکان خود قرار میدهدو پس بنا بر نیاز خود اگر به برنامه های بیشتر با دسترسی آسان احتیاج دارید مشخصا اندروید برای شما بهتر است.
برنده : اندروید

کافه بازار

عمر باتری و میزان شارژ:

میزان نگه داری شارژ و عمر باتری موضوع مهمی است که مورد توجه تمامی کاربران گوشی های هوشمند قرار میگیرد. هر دو به شما این امکان را میدهند که در مصرف باتری خود صرفه جویی کنید. برای مدتی طولانی اندروید در مورد باتری گوشی پیشتاز بود زیرا بسیاری از تلفن های آندروید قابلیت شارژ سریع و شارژ بی سیم را ارائه دادند با این حال، آیفون ۸، ۸ Plus و…همه شارژ بی سیم و شارژ سریع را ارائه می دهند. شایان ذکر است که شما باید آداپتور شارژ سریع را به طور جداگانه خریداری کنید، در حالی که Android معمولا در جعبه آن را تلفن ارائه میدهد. با مقایسه تلفن های Android با قیمت مشابه با iPhones، عمر باتری اندروید بیشتر است، بنابراین آندروید برنده می شود.
برنده : اندروید

در این مقاله سعی کردیم بی طرفانه به تفاوت ها ، مزیت ها و معایب هر یک از سیستم عامل ها بپردازیم همانطور که خواندید در مقایسه اندروید با ios باید به نیازهای خود توجه داشته باشید و سیستم عامل برتر را انتخاب کنید.

[divider]

منبع :digitaltrends