روش های جذب مشتری بیشتر چیست؟ چطور کسب و کار جدید خود را ارتقا دهیم؟

روش های جذب مشتری از دغدغه های اساسی هر شرکت و سازمانی است که محصولاتی را برای ارائه تولید ویا پخش میکنند.

از مهمترین نکته های فروش نگه داشتن مشتریان سابق  و جذب مشتریان جدید است. پس برای بالا بردن فروش خود لازم است برای هر دو گروه برنامه ریزی های خاص خودشان را داشته باشید. در این مقاله با ما باشید:

یکی از روش‎های جذب مشتری در نظر گرفتن نیاز مشتری‎ست

 

نیاز مشتری

برای جذب مشتری بیشتر نیاز دارید تا با نیاز های او آشنا شوید. هر فردی بسته به شرایط اجتماعی سن و سال، جنسیت و … سلایق متفاوتی دارد. محصول شما نیاز کدام یک از گروه‎هاست؟ این موضوع را بررسی کرده و مخاطبان هدفتان را شناسایی کنید.

به مشتریان سابق خود بها دهید

فروش به مشتریانی سابقی که یک بار به شما اعتماد کرده‎اند هزینه‎های کمتری نسبت به جذب مشتری جدید برای شما در بردارد. پس به مشتریان سابق خود بها دهید. اینکار را میتوانید به روش‎های مختلفی انجام دهید. یکی از این روش‎ها در نظر گرفتن تخفیف برای خریدهای بعدی است. با این روش قدردانی خود را به مشتریان ثابت کرده‎اید و با یک کد تخفیف آن‎ها را برای خرید بعدی وسوسه میکنید.

محصول خود را تبلیغ کنید

یکی از بدیهی‎ترین موراد فروش بیشتر تبلیغ محصولتان است. اما تبلیغات باید هوشمندانه بوده و در دسترس مخاطبین خودتان قرار بگیرد. شبکه‎های اجتماعی امروزه از قدرت بسیار بالایی برخوردارند. آن‎ها را دست کم نگیرید. به خصوص اگر محصول شما برای مخاطبینی جوان ارائه میشود. امروزه اینترنت در دسترس همگان قرار گرفته و در کمترین زمان ممکن اطلاعات را پخش میکند. پس از این موضوع به نفع خودتان بهره ببرید.

برای تبلیغات علاوه بر معرفی محصول باید نکاتی را برای جذب مشتری به فروشگاهتان در نظر بگیرید، تخفیف در روزهای خاص سال، قرار دادن اشانتیون در کنار محصول، ایجاد باشگاه مشتریان وفادار و در نظر گرفتن درصد تخفیف در خریدهای بعدی و .. میتوانند از موارد جذب مشتری به وسیله تبلیغات برای فروشگاهتان باشد.

جذب مشتری

حرفه‎ای باشید

حرفه ای بودن یکی از مهم ترین دلایلی است که مشتریان شما را به رقبای دیگرتان ترجیح دهند. اینکه شما محصولی با کیفیت بالا ارائه دهیدو با گروهی حرفه ای کار کنید نکته ی مهمی است. با خودتان فکر کنید چرا باید مشتری شما را به رقیبتان ترجیح دهد. برای این منظور ارائه محصولی با کیفیت مناسب و قیمت مناسب بسیار کارآمد است. از طرفی داشتن گروه فروش حرفه ای در خاطر مشتریان شما میماند. اگر با مشتریانتان با روی خوش برخورد کنید آن ها را در کمترین زمان به بهترین روش راهنمایی کنید و کمک کنید تا از مرحله ترس از خرید عبور کنند، برگه برنده در دست شماست.

کانال های مختلف فروش

داشتن کانال‎های مختلف فروش

یکی از نکات مهم روش های جذب مشتری این است که علاوه بر اینکه یک فروشگاه حقیقی دارید، میتوانید با ایجاد صفحات مجازی در شبکه‎های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام و … محصولاتتان را در اختیار مجموعه وسیع تری از مشتریانتان قرار دهید، تمامی شهر ها را پوشش دهید و افراد بیشتری را جذب کنید.