برش سیم کارت کامل و تبدیل به یک نانو سیم کارت برای iPhone یا iPad به صورت دستی در خانه

برش سیم کارت و تبدیل آن به یک نانو سیم کارت، یک فریب فوق العادست است . زیرا شما را قادر می سازد سیم کارت فعلی خود را بدون سفارش یک سیم کارت جدید، داخل یک مدل جدید آیفون استفاده کنید.

نانو سیم کارت بسیار کوچکتر از یک سیم کارت معمولی است  با این حال با دیگر همتایان خود تکنولوژی مشابه ای دارد و تنها تفاوت واضح انها در مقدار پلاستیکی است که تراشه را احاطه کرده است .

چند سیم کارت در یک پوکه:

قبل از هر چیز دیگر، لازم به ذکر است که روش های ساده تری از برش  سیم کارت به اندازه ی دلخواه وجود دارد.

اخیرا بسیاری از متصدیان بریتانیایی سیم کارتهای سنتی با سایزهای مختلف را کنار گذاشتند وجای انها از سیم کارت های تک در همه ی دستگاه ها استفاده کردند .

مانند تصویر زیر :

 

برش سیم کارت

چند سیم کارتها مزایایی دارد و جدا از آن نیز خودتان می توانید سیم کارت را برش بزنید .مثلا اگر در موقعیتی هستید که از یک نانو سیم کارت استفاده می کنید و نیاز به میکرو سیم دارید فقط کافیست سیم نانو را قاب میکرو قرار دهید.

در صورت نداشتن فرصت کافی برای مطالعه به ویس گوش دهید.

 

 

  تجهیزاتی که شما برای برش سیم کارت نانو نیاز دارید؟

  • یک میکرو سیم کارت یا سیم استاندارد
  • نانو سیم کارت (برای اندازه گیری )
  • مداد
  • ابزار پوکه کش یا(کلیپ کاغذی )
  • قیچی سایز کوچک
  • سوهان ناخن

هنگامی که همه اینها را فراهم کردید وقت آن است که شروع کنید.

با استفاده از ابزار اجکتور یا پوکه کش یک شکاف روی سیم کارت ایجاد کنید و البته باید یک پایه سیم نانو هم در کنارش داشته باشید . اگر نداشتید می توانید از یکی از دوستان خود قرض بگیرید.برای این کار در گزارش ها مشاهده شده که با خط کش اندازه گیری می شود اما       می‎توانید از یک سیم قدیمی استفاده کنید نانو سیم را روی فلز سیم قدیمی قرار دهید وخط کشی کنید. با قرار دادن سیم نانو روی سیم کارت معمولی ، منطقه ای را برای بریدن به شما ارائه می دهد .

چگونه می توان سیم کارت خود را اندازه گیری کرد:

نانو سیم کارت را در بالای سیم کارت معمولی در گوشه ی برش خورده در بالا سمت راست سیم کارت  قرار دهید .از خطوط راهنما استفاده کنید تا فلز سیم کارت را در همان موقعیت مرکزی سیم کارت خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که در قسمت مرکزی سیم کارت قرار گرفته است. تنها منطقه ی فلزی را اندازه گیری کنید زیرا قسمت های فلزی سیم کارتها باهم متفاوت است. با یک مداد خطوط نانو سیم‎کارت را روی سیم معمولی ترسیم کنید .این خطوط را مشخص کنید تا بتوانید به راحتی برش بزنید.

 

برش سیم کارت :

بهتر است خیلی آرام و باحوصله اینکاررا انجام دهید. وسیم خود را با آرامی برش بزنید نه خیلی سریع .بعد لبه ها را با سوهان تراش دهید .ما معمولا با قسمت بالای کارت شروع میکنیم (شما می توانید از پایین شروع کنید ).

برای برش سیم معمولا از قیچی ناخن استفاده میشود . اما شما می توانید از قیچی معمولی نیز استفاده کنید .به شرط  آن که نوک آن منحنی نباشد. بهتر است که کمی آن را بزرگتر برش دهید و و در حین برش فشار برآن وارد نمایید . آن را در داخل اسلات سیم کارت قرار دهید و بطوردستی از گوشه برش بزنید .

به تصویر زیر دقت کنید :

 

برش سیم کارت

 

بعد از برش سیم کارت را روی صفحه ی ایفون خود برده و می بینید که کمی بزرگ است. حالا سیم را کم کم برش بزنید و به آرامی درون صفحه ی گوشی خود قرار دهید .اکنون نانو سیم کارت شما آماده برای استفاده  است.