تشخیص اصل بودن گوشی؟ چطور گوشی اصل بخریم؟ چطوری گوشی اصل رو از گوشی فیک تشخیص بدیم؟

یکی از مشکلات خریداران تلفن همراه تشخیص اصل بودن گوشی خریداری شده است. امروزه مخصوصا در کشور ما گوشی های تقلبی یا به اصطلاح فیک در بازار پر شده است. چین یکی از تولید کنندگان بزرگ در حوزه گوشی های تقلبی است. این کشور تمامی مدل های آیفون و یا سامسونگ و … را به صورت تقلبی تولید کرده و به بازار عرضه میکند. این گوشی ها معمولا از لحاظ ظاهری تفاوت خیلی مشخصی ندارند که قابل شناسایی باشد. اما از لحاظ سخت افزاری بسیار ضعیف عمل کرده و خریداران بعد از مدت کوتاهی دچار مشکلات زیادی با گوشی خود میشوند. برخی از این مدل ها با قیمتی بسیار پایین تر از مدل واقعی در بازار موجود هستند که نظر خریداران را به خود جلب میکنند اما باید به این موضوع توجه کنید که کارایی مورد نظر شما را به هیچ عنوان ندارند و انتظاراتتان را برآورده نمی کنند.

در این مقاله سعی کردیم مطالب مفیدی در ارتباط با تشخیص گوشی اصل برای شما فراهم کنیم .

  1. اولین قدم خرید از فروشگاه های معتبر و نمایندگی هاست. این فروشگاه ها به شما این اطمینان را میدهند که گوشی که خریداری میکنید تحت نمایندگی قرار دارد .
  2. مطمئن شوید که گوشی گارانتی معتبر دارد. با استفاده از گارانتی لااقل تا یک سال خیالتان بابت اتفاقات احتمالی راحت میشود. همچنین گارانتی محصولات فیک را پشتیبانی نمیکند.
  3. مطمئن ترین راه استفاده از کد IMEI این کد مانند شماره شناسنامه گوشی شماست. با شماره گیری کد *# ۰۶ # کد IMEI برای شما ارسال  میشود .

با استفاده از این کد به دو روش میتوانید از اصالت محصول مطمئن شوید :

  1. این کد باید روی بسته بندی محصول و همچنین زیر باتری (اگر باتری را خارج کنید زیر باتری کدی درج شده است) ثبت شده باشد. البته این روش زیاد مورد اعتماد نیست چرا که برخی از سودجویان حتی این کد کد ها را هم عوض میکنند.
  2. پس از بدست آوردن کد IMEI به سایت info  و یا در سایت numberingplans.com  مراجعه کنید. و در کادری که وجود دارد کد را وارد کنید. میبینید که اطلاعاتی از گوشی را برای شما نمایش میدهد. اگر این مشخصات با مشخصات گوشی شما هماهنگ بود خیالتان از اصالت محصول راحت شود. در صورتی که گوشی شما تقلبی باشد اطلاعات عجیب و غریب نمایش میدهد که ربطی به گوشی شما ندارد.

تشخیص اصل بودن گوشی های آیفون

اگر از طرفداران گوشی آیفون هستید کار شما بسیار ساده است.کافی است به قسمت setting مراجعه کرده از قسمت general گزینه about را انتخاب کنید. از این قسمت میتوانید شماره سریال دستگاه را بردارید.

حالا به سایت checkcoverage.apple.com مراجعه کنید.

checkcoverage

این سایت تحت پشیپانی مستقیم شرکت اپل قرار دارد. با وارد کردن کد در این سایت و سپس زدن گزینه check میتوانید از اصالت گوشی خود مطمئن شوید.