چگونه اینترنت دیتا را وصل کنیم؟ اتصال اینترنت همراه اول و ایرانسل

فعال کردن اینترنت دیتای گوشی های اندرویدی :

اینترنت دیتا

اینترنت دیتا گوشی همراه یکی از امکانات مورد نیاز همه ی کاربران گوشی های هوشمند میباشد. در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی اینترنت، شما را به دنیای بزرگی از ناشناخته ها وصل خواهد کرد. یکی از مشکلات افراد تازه وارد وصل کردن اینترنت گوشی همراهشان است. اگر شما از این دسته افراد هستید در این مقاله همراه ما باشید.

تنظیمات گوشی همراه:

۱٫ همراه اول

اولین قدم برای اتصال دیتای خود این است که تنظیمات GPRS گوشی خود را دریافت کنید. در این خصوص بسته به اپراتور خط خود اقدام کنید. اپراتور همراه اول این اطلاعات را از طریق سایت خود (www.mci.ir/gprs-and-mms-settings) در اختیار شما قرار می دهد. همچنین میتوانید با ارسال پیامک به ۸۰۸۰  و یا از طریق کد دستوری *۱۱*۲۳۱# این تنظیمات را دریافت کنید.

۲٫ ایرانسل

اما اگر شما مشترک اپراتور ایرانسل هستید کافی است برای سیم کارت های دائمی کد  *۱۳۰*۳*۶# و برای سیم کارت های اعتباری کد *۱۴۰*۳*۶# وارد نمونده و تنظیمات گوشی خود را دریافت و ذخیره کنید. ایرانسل نیازی به فعالسازی اینترنت ندارد و به صورت پیش فرض بر تمامی سیم کارت ها فعال است. توجه داشته باشید که در هنگام نصب از شما رمز خواسته میشود. رمز ۱۲۳۴ را وارد کنید.

بعد از این مرحله باقی مراحل به صورت دستی انجام میشود مراحل زیر را در گوشی خود دنبال کنید :

  1. Setting>more>Mobile Network >Access Point Name>New APN

 

  1. اگر مشترک اپراتور ایرانسل هستید اطلاعات زیر را وارد کنید:

Name  :  Irancell_GPRS

APN :  mtnirancell

اگر مشترک اپراتور همراه اول هستید اطلاعات زیر را وارد کنید:

Name : mci-gprs

APN: mcinet

بعد از این مراحل اینترنت دیتا شما فعال میشود .

بالا بودن سرعت اینترنت یکی از دغدغه های امروزی کاربران است. برای بالا بردن سرعت اینترنت خود پیشنهاد میکنیم مقاله سیم کارت usim را مطالعه نمایید. با استفاده از سیم کارت های usim میتوانید به اینترنت ۴g دسترسی داشته باشید و به سرعتی تا ۴ برابر اینترنت ۳g دست پیدا کنید.