هشدار! مراقب شارژرهای تقلبی باشید! خطر آتش سوزی شارژ های تقلبی

شارژر های تقلبی

بازار وسیله های جانبی تقلبی در ایران به خودی خود بسیار داغ است. محصولاتی که عمدتا چینی هستند و با حفظ ظاهر، کیفیتی بسیار پایین دارند. هر وسیله ی تقلبی علاوه بر هدر دادن پولی که بابت آن پرداخت شده ممکن است مشکلات و خطراتی نیز در پی داشته باشد.
شارژر تقلبی

به گزارش انارسیم از مهر، Electrical Safety First یک بنیاد خیریه انگلیسی پس از تحقیقاتی اعلام کرده که شارژرهای تقلبی آیفون احتمالا به کاربران آسیب برساند.

این شرکت مجموعه‌ای از آزمایش‌های ایمنی روی شارژرهای تقلبی موجود در انگلیس کرد و متوجه شد ۹۸ درصد آنها ممکن است به ایجاد آتش سوزی یا شوک الکتریکی منجر شوند. به همین دلیل خطر جانی برای کاربران در بر دارند.
این شرکت برای سنجش ایمنی ۳ آزمایش طراحی کرد و از سوی دیگر ۵۰ برند شارژر تقلبی را آزمود. جالب آنها تمام این شارژرها در یک یا دو آزمایش ایمنی شکست خوردند.

این مسئله در مورد وسیله ای مانند شارژر که مدام مورد استفاده قرار میگیرد بسیار حائز اهمیت است. برای حفظ ایمی خود هیچ گاه با گوشی که داخل شارژ قرار دارد کار نکنید. کوتاه بودن سیم شارژر های جدید دلیلی برای همین موضوع است. تا کاربران هنگام شارژ گوشی آن را در دست نگیرند.

[divider]

منیع : مهر