صفحه نمایش انعطاف پذیر ، ثبت اختراع جدید و مهیج سامسونگ گلکسی نوت در سال ۲۰۱۸

به نظر می رسد که سامسونگ به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند با قابلیت انعطاف پذیری، مانند صفحه نمایش های منحنی  Galaxy Note Edge و Galaxy S6 Edge  عرضه خواهد شد . برای چندین سال است که گوشی های هوشمند با صفحه نمایش انعطاف پذیر و صفحه نمایش رولی با طغیانی از شایعات روبرو بوده اند که به زودی اولین مدل سامسونگ گلکسی نوت در سال ۲۰۱۸  به بازار خواهد آمد.

 

سامسونگ گلکسی نوت در سال 2018

سامسونگ گلکسی نوت در سال ۲۰۱۸ گوشی هایی با صفحه نمایشی رولی

تلفن های فلیپ، دنیای تلفن همراه را متحول کرده و جایگزین  گوشی های هوشمند با اسلات های صفحه لمسی خواهند شد. ما خیلی زود و در آینده ای نزدیک گوشی هایی با صفحه نمایشی رولی در جیب خود خواهیم داشت.

سامسونگ قصد دارد گوشی های هوشمند کاملا کاربردی با صفحه نمایش انعطاف پذیر عرضه کند که به شما این امکان را  می‎دهد تا گوشی را بسته و آن را در جیب خود قرار دهید و یا حتی مانند دستمال کاغذی رولی بتوانید گوشی و یا تبلت خود را رول کنید و یا باز کنید!!!!

این دیوانه کننده است !!! بدون شک بسیار گران قیمت و بسیار مهیج خواهد بود!!!

چیزی که در واقع ما متوجه نشدیم این است که سامسونگ چندین سال است که این طرح را آماده کرده است . در سال ۲۰۱۱ ، سامسونگ یک گوشی بسیار پیشرفته AMOLED انعطاف پذیر را که کمی بیشتر از یک قطعه تکنولوژی کاغذ شفاف است را در ویدئویی مفهومی نشان داد.

ویدئوی فوق العاده که نشان می دهد یک گوشی هوشمند، برای تبدیل شدن به یک تبلت باز می شود! یا یک تبلت که  برای تبدیل شدن به یک گوشی هوشمند تا می خورد! جالب اینجاست که  انتخاب فرمت آن با شماست . ما شنیده ایم که این ایده مجددا در یک گزارش آمده است، بنابراین ممکن است خیلی نزدیک به واقعیت باشد.

 

ما متقاعد شده ایم که سامسونگ منتظر فن آوری است که با جاه طلبی های خود سازگار باشد و آن زمان به زودی ظاهر می شود: در اوایل سال ۲۰۱۵ نماینده Samsung Display گفت که “فروش گوشی های قابل انعطاف در سال ۲۰۱۶ ممکن خواهد بود”. در واقع، سامسونگ ظاهرا با برنامه ریزی های مورد نظر خود پیشرفت کرده است که نشان می دهد گوشی جدید در پشت درهای بسته کنگره موبایل برای عرضه در سال جدید در انتظار است .

Galaxy X

Galaxy X از بیرون به حالت کاملا باز و بلند، و خیلی شبیه به یک گلکسی اس ۵ سامسونگ می باشد  دارای یک صفحه نمایش بزرگ لمسی در جلو، دوربین در هر دو طرف و صفحه اصلی زیر صفحه نمایش است.

گوشی خود را تا بزنید!

چیزی که درباره ی این گوشی خیلی شگفت انگیز است و همانطور که در تصویر نشان داده شده است گوشی می تواند به راست، تا بخورد به طور کامل روی صفحه نمایش را پوشش دهد و تقریبا به اندازه نرمال نصف گوشی شود که براحتی در جیب جا می شود .

 

سامسونگ گلکسی نوت در سال 2018

 

این تصویر واقع بینانه ترین تصویر سامسونگ است که تا به امروز از طراحی تاشو دیده ایم، اما از طرح ها و مفاهیم دیگر در طول چند سال گذشته دیده شده است.

سامسونگ گلکسی نوت در سال 2018

به نظر می رسد که سامسونگ طرح  «شکاف پروژه»  را به خاطر لولا ذکر می‎شوند: اساسا، این یک جیب کوچک برای صفحه نمایش لمسی است که تا کنون بدون انعطاف پذیری ایجاد شده است. این شکاف  کوچک به تلفن اجازه می دهد که فضای کافی برای کمی منحنی شدن صفحه نمایش  داشته باشد و مانع بهم پیوستن ناخوشایند شود.

 

با این وجود این گوشی های هوشمند( سامسونگ گلکسی نوت در سال ۲۰۱۸ ) بسیار منحصر بفرد هستند اما آیا بنظر شما سازنده آن بزودی این گوشی های انعطاف پذیر را وارد بازار می کند ؟؟