فروشنده خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟( ۵ نکته ای که در خصوص فروش باید بدانید) چطور به یک فروشنده خوب تبدیل شویم؟

فروشنده خوب فروشنده ای است که بتواند مشتری خود را تحت تاثیر قرار داده و او را به خرید محصول ترقیب کند.فروشندگی هنری است که باید آن را فرا بگیرید.

فروشنده خوب

نکاتی که یک فروشنده ی خوب باید بداند:

  1. راه ارتباطی با مشتری ایجاد کنید.

سعی کنید همواره یک راه ارتباطی با مشتری پیدا کنید.قبل از اینکه مشتری سوالی را بپرسد سعی کنید آن را پیش بینی کرده و پاسخ بدهید.در مورد سفارشاتی که میتواند بدهد او را آگاه کنید و اطلاعاتش را به روز نگه دارید.

 

  1. هر مشتری را به صورت مجزا مورد بررسی قرار دهید.

هر شخص خصوصیات اخلاقی خاص خود را دارد. شما نمیتوانید با همه ی مشتریان خود با یک روش برخورد کنید. به طور مثال برخی افراد درونگرا هستند و برخی برونگرا. تحقیقات نشان داده است که افراد درونگرا در هنگام خرید ترجیح میدهند تنها قرار بگیرند و افراد برونگرا ترجیح میدهند همواره فروشنده در دسترس آن ها قرار داشته باشد و آن ها را راهنمایی کند.

 

  1. صادق باشید

تحت هر شرایطی حتما باید در مورد محصولات خود با مشتری صادق باشید. هیچ محصولی بی عیب و نقص نیست. تمامی اطلاعاتی را که مشتری میخواهد بی کم و کاست صادقانه در اختیارش قرار دهید. چون اگر مشتری متوجه دروغ شما بشود ممکن است علاوه بر اینکه از خرید منصرف شود دیگر هیچ وقت به شما مراجعه نکند. اما در صورتی که صادق باشید نزد مشتری خود شهرت خوبی دارید. این شهرت مثبت میتواند خریدار را برای یک خرید دیگر به فروشگاه شما بکشاند.

  1. پاسخ به نگرانی های مشتریان

برخی مشتریان تمایل دارند در ازای پولی که بابت محصولی پرداخت میکنند مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنند. پس ممکن است راجع به محصولات شما نگرانی داشته باشند. بهتر است سعی کنید تمامی نگرانی های احتمالی مشتری را در نظر گرفته و با صداقت راجع به محصول توضیح دهید و به قولی خیالش را از بابت خرید راحت کنید.

 

  1. آرامش خود را حفظ کنید

محیط فروش میتواند محیطی استرس زا باشد با این حال همیشه باید آرامش خود را حفظ کنید و با خوشرویی با خریدارن برخورد کنید. مسلما برخی از افراد هستند که با بی منطقی و یا یک رفتار نامناسب باعث بهم ریختن اعصاب شما میشوند. اما یک فروشنده خوب باید به این موضوع توجه کند که وظیفه اش این است که با تمامی افراد مودب و حرفه ای برخورد کند.