سیم کارت‎های همراه اول ۹۱۰ با ۹۱۲ و ۹۱۹ چه تفاوت های دارند ؟

در صورت تمایل فایل صوتی مربوط به سیم کارت‎های همراه اول ۹۱۰ با ۹۱۲ و ۹۱۹ را دانلود کنید.

 

 

یکی از سوالاتی که امروزه ذهن علاقمندان به همراه اول را به خود مشغول کرده است و مایلند که بیشتر راجع به آن بدانند در واقع تفاوت سیم کارت‎های همراه اول  ۹۱۰،۹۱۲ و ۹۱۹ می‎باشد؟

به طور کلی اپراتور همراه اول دارای سه نوع سیم کارت می‎باشد.

سیم کارت‎های همراه اول

نوع اول: سیم کارت‎های همراه اول دائمی با کد ۹۱۲:

نوع اول سیم کارت دائمی با کد ۹۱۲ می باشد که تقریبا سال های سال است که در بین مردم با کد های مختلف رایج بوده و مورد استقبال همراه اولی ها قرار گرفته است. این نوع سیم همانطور که در بالا ذکر شد دائمی می باشد و هیچ گونه محدودیتی در زمان استفاده  ندارد. در هر ماه با توجه به میزان استفاده شده قبض صادر می شود و هر شخص موظف به پرداخت آن می باشد.

نوع دوم: سیم کارت اعتباری با کد ۹۱۹:

نوع دوم سیم کارت اعتباری با کد ۹۱۹ است. همان گونه که از اسم آن کاملا مشهود می‎باشد نوع آن اعتباری است. قبل از هر گونه تماس صاحب سیم باید آن را شارژ کرده تا بتواند از آن استفاده کند و بدون شارژ، کاربر فقط قادر به برقراری تماس های اضطراری است. این نوع سیم قبض دوره ندارد.

نوع سوم:سیم کارت دائمی با کد ۹۱۰:

و اما نوع سوم سیم کارت‎های همراه اول که با کد ۹۱۰ شناخته شده در دو نوع اعتباری و دائمی می باشد. نوع دائمی آن کاملا اعتباری بودن را رد می کند و متفاوت از کدهای ۹۱۹ است. و همانند سیم کارت های ۹۱۲ ماهیانه قبض دوره برای کاربران ارسال می‎‎‎‎‎‎شود.

این سیم ها دارای یک مبلغ مشخص شده ی ۲۰۰۰۰ هزار تومانی می باشند. مشترک این نوع سیم ها بعد از مصرف این مبلغ موظف به گذاشتن ودیعه بوده تا بتوانند از خط خود استفاده کنند و اگر نسبت به گذاشتن مقدار ودیعه کوتاهی کنند خط آنها یک طرفه شده و بعد از چندین بار اخطار، خط حتما قطع خواهد شد. اگر این ۲۰۰۰۰ هزار تومان تا زمان صدور قبض تمام نشود نیازی به ودیعه نمی باشد.

تنها بحثی که باعث شده این سیم کارت ها مشابه سیم کارت های اعتباری همراه اول ارزیابی شود، عدم برقراری رومینگ بین الملل و نیز محدودیت میزان بدهی هر مشترک تا سقف ۲۰ هزار تومان است. به طور کلی سیم کارت ۹۱۰ بیشتر مخصوص افرادی می باشد که مکالمات محدودی دارند.