از قابلیت های پنهان ios اطلاع دارید؟ویژگی های جذاب ios که از دید شما مخفی مانده اند

اگر شما جزء کاربران آیفون هستید قطعا فرصت کشف قابلیت های پنهان ios  را نداشته اید . باید بگوییم که قابلیت های پنهان ios بسیار جذاب بوده و ما در نظر داریم در این مقاله چندین مورد از این ویژگی ها را به شما معرفی کنیم تا از آیفون خود لذت بیشتری ببرید .

قابلیت های پنهان ios

مرکز کنترل جدید:

از نظر زیبایی شناختی، مرکز کنترل بزرگترین تغییر برای iOS 11 بود. اکنون به جای یک جعبه کوچک در پایین صفحه، تمام صفحه را کامل می گیرد و شما می توانید دسترسی سریع به برخی از ویژگی های گوشی که بیشتر ازآن  استفاده می کنید، داشته باشید .

سرعت حس گر اثرانگشت را افزایش دهید.

اثر یکی از انگشت‌های خود را چندبار به عنوان یک انگشت ذخیره کنید. با این کار، حس‌گر سریع‌تر کار خواهد کرد. این ویژگی بخصوص در گوشی‌های قدیمی مانند آیفون ۶ و آیفون s5 کاربردی تر است.

SOS اضطراری جز قابلیت های پنهان ios .

زمانی که می خواهید IOS 11 را بر روی ایفون خود دانلود کنید قبل از انجام هرکاری SOS اضطراری را روشن کنید.این ویژگی زمانی فعال می شود که  شما دکمه  پاور را در دستگاه خود ۵ بار  فشار دهید. بعد ازانجام این کار، بدون اینکه نیاز باشد قفل دستگاه خود را باز کنید میتوانید به مخاطبان اضطراری خود دسترسی پیدا می کنید. زمانی که TouchID را درگوشی خود غیرفعال کنید ، مهاجم (یا هرکسی که دیگر) نمی تواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند.

یک ویرایشگر عکس جدید :

هنگامی که یک تصویر را روی آی فون یا iPad خود می گیرید، iOS 11 به شما امکان می دهد تا با این  ویرایشگر, جداگانه بر روی آن تصویر بنویسید، برش دهید یا چیزهایی مانند جمله ، خطوط یا … را اضافه کنید.

 

فعال‌کردن مجدد حالت باتری کم:

وقتی که شارژر خود را وصل می‌کنید، حالت باتری کم غیرفعال می‌شود. یک نوتیفیکیشن روی صفحه نشان‌ داده‌می‌شود که این موضوع را اعلام می‌کند. این نوتیفیکیشن را به سمت چپ بکشید. با این کار، حالت یاد‌شده مجددا فعال می‌شود.

ios 11

عکس زنده در FaceTime :

اگر مایل به ضبط یکی از مکالمات FaceTime خود هستید، فقط روی دکمه شاتر در گوشه پایین سمت چپ برنامه پیام ویدئویی ضربه بزنید. شما قادر به گرفتن یک عکس زنده از دوربین مک و یا آیفون شخص طرف دیگر خط  هستید  که  درگالری عکس شما ذخیره شده است. نگران نباشید کسی بدون اعلان به شما نمی تواند عکس شما را داشته باشد .

 

صفحه کلید یک دستی :

معمولا صاحبان  آیفون Plus-sized، با هر دو انگشت تایپ میکنند که راحت نیست. صفحه کلید جدید یک دست در iOS 11 با نگه داشتن کلید شکلک و انتخاب آن از منو پیدا می شود. که کاررا برای تایپ با یک دست راحت کرده است .

 

کشیدن و رها کردن متن :

در ios 11 این امکان وجود دارد که شما متنی که قبلا نوشته اید را انتخاب کنید سپس آن را بکشید و در جای جدیدی که می خواهید قرار دهید از دیگر قابلیت های پنهان ios است.

مسدود کردن مکالمات در پیام ها :

شما می توانید با کشیدن انگشت گوشی خود را در حالت سکوت قرار دهید . در صفحه اصلی پیامها، به فهرست مکالمات خود بروید و مواردی که به مدت طولانی در گوشی شما هستند، ضربه بزنید. در کنار گزینه حذف، شما یک فرمان Hide Alerts دریافت خواهید کرد که می توانید از آن برای خارج شدن از مکالمه استفاده کنید. در صورت تکرار به یه گزینه ی show alert  بروید .

ویژگی Dark Mode  :

نور زیاد صفحه ی نمایش گوشی هنگام استفاده در شب , به چشم ها آسیب زده و شما را بیدار نگه می دارد . وجود حالت شب یا یک  تم تیره به جلوگیری ازاین حالت کمک و حتی  با رنگ های گرم  تر جایگزین رنگ آبی صفحه خواهد بود وشرایط بهتری را ایجاد خواهد کرد . با فعال کردن آن , نور صفحه ی نمایش به منظور کاهش آسیب به چشم ها , تنظیم می شود .

حالت Dark Mode رنگ های موجود در صفحه را معکوس کرده و پس زمینه ای مشکی با نوشته های سفید یا خاکستری روشن را پیش روی کاربران قرار می دهد  . توانایی انجام معکوس کردن رنگ ها ,مدت زمان زیادی است که در ios  بعنوان Classic Invert وجود دارد . اکنون اپل قابلیت جدیدی را به نام Smart Invert  اضافه کرده است .

وظیفه ی این حالت جدید معکوس کردن رنگ ها است . اما یک تفاوت عمده وجود دارد که این گزینه ویدئوها را معکوس نمی کند . برای  فعال کردن این حالت به بخش Display Accommodation در تنظیمات گوشی رفته و اسلایدر Smart Iverter را لمس کنید .


برچسب ها: ,