استعلام سیم کارت از طریق ارسال پیامک

استعلام  سیم کارت را بدون رفتن به دفاتر پیشخوان یاد بگیرید.

آیا در گذشته سیم کارت هایی  به نام دارید، و حالا قصد دارید مطمئن شوید. آیا امکان استعلام مالکیت سیم کارت از طریق پیامک وجود دارد وجود دارد؟

استعلام مالکیت سیم کارت

 

قوانین می گوید: هر یک از مشترکین تنها می توانند ۱۰ عدد سیم کارت به نام خود داشته باشند. حتی اگر از خط مورد نظر استفاده نکرده و یا  دیگر  قابل استفاده نیست و یا اگر سیم کارت شما  به سرقت رفته است و پیگیر  منسوخ کردن آن نشده اید. گاهی هم امکان دارد در بعضی موارد جهت گرو، کارت ملی خود را جایی سپردید و فراموش کرده اید و شخص از کارت ملی شما سیم کارت به نام  شما گرفته است از آنجا که سوء استفاده یا تخلف با سیم کارت، مسئولیت قانونی است که به طور کامل به صاحب سیم کارت برمیگردد، طبیعی است که هر کس باید از احتمال این که چه تعداد سیم کارت ثبت شده دارد، آگاهی داشته باشد. اما چگونه مطلع شوید که چه تعداد سیم کارت به نام شماست؟

من قصد دارم به شما از طریق سایت انارسیم ( مرکز خرید و فروش سیم کارت ۹۱۲)  برخی اطلاعات مربوط به استعلا مالکیت سیم کارت را بگویم.

در صورت عدم اطمینان در مورد سیم کارت خریداری شده بنام خود مراحل زیر را جهت استعلام پیگری کنید. ممکن است کمی طول بکشد اما صبور باشید.

استعلام سیم کارت از طریق پیامک:

 

کاربران اپراتور های همراه اول، ایرانسل، رایتل  می توانند علاوه بر استفاده از وب سایت سازمان تنظیم مقررات و رادیو، با ارسال کد ملی  مالک به یکی از شماره های ۳۰۰۰۱۵۰ و ۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱ از طریق یکی از خطوط مربوط به درخواست برای تعداد خطوط ثبت شده به نام خود اقدام کنند.

معاون مدیر امور نظارتی افزود: علاوه بر سیستم، مشترکین می توانند از تعداد سیم کارت های ثبت شده توسط کدهای ملی خود با شماره های اعلام شده در متن بالا مطلع شوند.

البته او خاطرنشان کرد به این مسئله که  دریافت استعلام از طریق سامانه و یا پیامک توسط مالک  تنها روزی ۱۰ بار باید انجام شود، و همینطور بیان داشت : درصورت مغایرت اطلاعات درج شده در سامانه، مالکان سیم کارت باید با کارت ملی خود به دفاتر همراه اول مراجعه کنند.