سامانه اطلاع از وضعیت پوشش شبکه ایرانسل گسترش یافت

سامانه اطلاع از وضعیت پوشش شبکه

 

به گزارش انارسیم از روابط عمومی ایرانسل، سامانه اطلاع از وضعیت پوشش شبکه ، علاوه بر این بالاترین نوع اینترنتی که گوشی تلفن همراه مشترک پشتیبانی می‌کند و نوع سیم‌کارت مشترک را اعلام کرده، امکان ثبت درخواست تعویض سیم کارت را در دسترس قرار می‌دهد.

خدمات جدید سامانه اطلاع از وضعیت پوشش شبکه

مشترکانی که سیم‌کارتشان از نسل ۳ (۳G) پشتیبانی می‌کند می‌توانند با استفاده از سامانه #۲۰* درخواست تعویض سیم‌کارت قدیمی خود با سیم‌کارت پشتیبانی کننده از نسل چهار یا ۴G را ثبت کنند.

ایرانسل پس از اخذ پروانه رسمی ارتقای شبکه به نسل‌های سوم، چهارم و بالاتر تلفن همراه، شبکه نسل چهارم (۴G/LTE) را به عنوان آخرین نسل فناوری ارتباط حال حاضر دنیا، برای نخستین بار در ایران، در آبان ماه سال ۹۳ در مشهد مقدس راه‌اندازی کرد. هم اکنون و پس از گذشت بیش از ۳ سال، بیش از ۲هزار و ۲۲۰ شهر، دهستان و جاده تحت پوشش شبکه نسل چهارم (۴G/LTE) ایرانسل قرار دارند. این عدد برای مناطق تحت پوشش نسل سوم (۳G) به بیش از ۳ هزار شهر، دهستان و جاده رسیده است.

بزرگترین اپراتور دیتای کشور، ایرانسل، به عنوان نخستین توسعه دهنده شبکه نسل ۴٫۵ یا ۴G+/ LTE Advanced تا کنون در بیش از ۳۹۰ شهر اقدام به ارائه این نسل از خدمات خود کرده است.

ایرانسل همچنین پس از اخذ پروانه بهره‌برداری سراسری از شبکه اینترنت پرسرعت ثابت بدون محدودیت در فناوری در شهریورماه ۱۳۹۴، برای نخستین بار در ایران، مردادماه ۱۳۹۵ شبکه نسل چهارم اینترنت پهن باند ثابت کشور را در مشهد مقدس به بهره برداری رساند . از آغاز بهره برداری این شبکه تاکنون بیش از ۱۴۵ شهر تحت پوشش اینترنت نسل چهار ثابت TD-LTE قرار دارند.

همچنین ایرانسل به منظور دسترسی گسترده‌تر به خدمات LTE، مودم‌های باندپهن همراه با قابلیت پشتیبانی از فناوری‌های GPRS، EDGE، ۳G ، ۴G ، ۴٫۵G و TD-LTE را نیز ارائه کرده است.


برچسب ها: