نکاتی برای والدین قبل از دادن گوشی هوشمند به فرزندان

نکاتی برای والدین قبل از دادن گوشی هوشمند به فرزندان

نکاتی برای والدین قبل از دادن گوشی هوشمند به فرزندانوقتی که مسئله ی استفاده از گوشی های تلفن همراه می آید بچه ها بسیار باهوش هستند. آنها در جوان ترین سنین، ظاهراچگونگی  استفاده از گوشی ها را بهتر از بعضی از بزرگسالان می دانند .

در حقیقت، امروزه تماشای کودکانی که به سختی می توانند صحبت کنند، اما تماشای یوتیوب , کانال مورد علاقه آنهاست ، ممکن است کمی ترسناک باشد . در جامعه ی امروزی به نظر می  رسد که کودکان در معرض فناوری های روز چون تبلت و بازی های کامپیوتری هستند . تلفن های همراه و تبلت ها به وسیله نوزادان و کودکان نوپا اشغال شده است تا از قشقرق های عمومی  در زمان بیکاری، جلوگیری شود  واکنون زمانیست که کودک شما گوشی هوشمند خود را بخواهد. .به عنوان یک پدر و مادر شما چگونه به سرزنش های روزانه ثابت برای یک تلفن همراه پاسخ می دهید؟ ومهمتر از همه، چگونه واقعا می دانید که فرزندتان برای گوشی هوشمند آماده است؟

اجازه دادن به فرزندتان برای داشتن یک تلفن هوشمند می تواند مفید هم برای شما وهم فرزندتان باشد. برای مثال شما می توانید وقتی کودکتان دیر می کند بلافاصله با کودک خود تماس بگیرید ، یا اگر با مشکل در مدرسه مواجه می شود، بلافاصله می توانید با او تماس بگیرید و می توانید از آن به عنوان دستگاه ردیابی شخصی خود برای نگه داشتن هزینه ی فرزندتان استفاده کنید.

با این حال، قبل از اینکه به کودکان اجازه دهید که غرق  در دنیای تلفن های هوشمند شوند ، حتما با آنها درباره استفاده مناسب و مسئولیت در قبال آنها صحبت کنید.

این مراحل ساده را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید که شما و فرزندانتان برای پذیرفتن مسئولیت  گوشی هوشمند آمادگی دارید.

 

. تنظیم قوانین و انتظارات ۱

مکالمه ای برای اطلاع رسانی به کودکان از قوانین و انتظارات برای استفاده از تلفن همراه داشته باشید . قراردادی برای انتظارات خود  وضع کنید  و اگر قرارداد شکسته شد پیامد هایی خواهد داشت . بسیار مهم است که قرارداد در همه زمان ها معنی دار و قابل اجرا باشد.  همیشه یک محدودیت زمانی برای استفاده از تلفن را تنظیم کنید و یک قاعده کلی برای  استفاده از داده مشخص کنید .  تلفن کودکان خود را در شب روشن کنید تا اطمینان حاصل شود که آنها خواب مناسب را دریافت می کنند و از طریق دوستان شبانه پیامک رد و بدل نمی کنند .

  1. در مورد متون و تصاویر نادرست هشدار دهید

ممکن است برای گفتگو درباره پیام ها و تصاویر جنسی با فرزندان خود آماده نباشید، اما اگر  به اندازه کافی  بزرگ شده اند و با وجود گوشی های هوشمند   ، به آنها اعتماد کنید  تا مکالمه هوشمندانه در مورد رفتارهای نامناسب جنسی انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که فرزند شما می دانند چه باید بکنند اگر متن یا تصویر جنسی نا مناسب را دریافت کردند. به فرزندتان اطلاع ندهید که پیام ها را به دوستان منتقل کنند.

۳٫اطفال خود را در مورد سوء استفاده اینترنتی اموزش دهید

همین سادگی بچه هاست که سبب می شود به راحتی به دیگران اعتماد کنند . با وجود گسترش سوء استفاده های اینترنتی این روزها ممکن است که فرزندان شما درگیر این سوءاستفاده ها قرار گیرند. و همینطور سیستم عامل های رسانه های اجتماعی، بازی ها و چت های گروهی باعث می شود که بچه ها مورد آزار و اذیت قرار گیرند. با آنها در مورد نشانه هایی از سوء استفاده اینترنتی صحبت کنید .

 

  1. از آن به عنوان یک فرصت برای تدریس مسئولیت استفاده کنید

وقتی بچه ها یک تلفن هوشمند دارند، مسئولیت بزرگی نیزدارند. گوشی های هوشمند گران قیمت هستند. مهم نیست که آیا فرزندتان  نسخه ای از آیفون یا سامسونگ ۸ پلاس دارد، هزینه های مرتبط با داشتن یک تلفن هوشمند همیشه وجود دارد.

اگر فرزند شما یک کمک هزینه دریافت می کند، بخش کوچکی از آن  را به هزینه برنامه تلفن همراهشان اضافه کنید . به عنوان یک خانواده ، روش های طوفان مغزی  را به عنوان ابزار آموزشی می توانید در تلفن همراه برای افزایش مسئولیت شخصی استفاده کنید.

  1. همیشه به یاد داشته باشید که گوشی شماست

اگر تلفن خود را برای فرزندتان خریداری کنید، به او اجازه می دهید که از تلفن خود استفاده کند. مهم نیست که فرزندتان به شما چه می گوید،مهم این است که تلفن ازاموال شماست، شما مالک آن هستید. شما حق دارید که آن را به عقب برگردانید، حق دارید اطلاعاتش را پاک کنید و حتی اگر فرزند شما مسئولیت گوشی شما را نپذیرد، می توانید خاموش کنید . از آنجایی که تلفن شماست، مهم است که مطمئن شوید که چگونه از آن استفاده می کند.

کودکان باهوش و دارای مهارت های شگفت انگیز در  استفاده ازتلفن های هوشمندرا دارا می باشند و این امر می تواند برای آنها خطرناک باشد. اجازه ندهید فرزندتان از شما سوءاستفاده کند. هنگامی که به  کودک خود یک تلفن همراه  واگذار می کنید مطمئن شوید که می دانید چه برنامه هایی را دانلود کرده اند و چگونه از آنها استفاده می کنند . از کجا عکس ها، متون، ایمیل ها و پیام ها را ذخیره می کنند، بنابراین وقتی جستجوهای روزانه تلفن را انجام می دهید دقیقا همان چیزی را جستجو کنید  که دنبال آن هستید. همیشه رمز عبور را برای باز کردن قفل گوشی بشناسید. از تلفن های کنترل والدین و اقدامات ایمنی مطلع شوید.

  1. آموزش و مدل قرار دادن گوشی در شارژ

هر روز برای هر خانواده یک زمانی را مشخصص کنید  تا گوشی را از برق جدا کنند . این یک ایده ی مهم است که هر روز باید انجام شود .

بسیاری از گوشی های ما هر روز  زنگ می خورند  وزوز، و پینگ کردن از زمانی که ما از خواب بیدار می شویم ، و  تا زمانی که ما برای شب  به خواب می رویم . زمان تماس کودکانتان را مشخص کنید  که وقت تلفنی دارد ، و سپس حداقل ۳۰ دقیقه تا یک ساعت  هر روز تلاش کنید تا خانه خود را به یک منطقه آزاد تلفن همراه تبدیل کنید. و در زمان مشخص باید جواب تماس ها را بدهد اما هر روز نیم ساعت زمان آزاد برای تماس قرار دهید . ایده ی خوبی می تواند باشد .

استفاده از تلفن های همراه  می تواند به سرعت به رفتاری اعتیاد آور برای برخی افراد تبدیل شود مخصوصا برای کودکان اگر مدیریت نشود .

به یاد داشته باشید که فرزندتان را بهتربشناسید و از سطح بلوغ کودک، دوستان خود و عادت های روزانه آنهاآگاه باشید. هنگام تحویل گوشی که نیاز به یک سطح عالی از مسئولیت دارد مطمئن باشید که اعتماد را دارید. تلفن هوشمند اجازه دسترسی سریع به همه چیز را در دنیای واقعی فراهم می کند. به عنوان یک پدر و مادر بهترین های خود را برای نظارت، محافظت و آماده سازی فرزندان خود در مقابل تلفن های هوشمند و به شیوه ای امن و مسئولیت پذیر انجام دهید.