گوشی لاک

گوشی های هوشمند در سفر و کاهش هزینه ها

 زمانی که قصد سفر به خارج از کشور خود را دارید گوشی لاک و آنلایک را خیلی میشنوید قبل از هر سفر (خارج از کشور) برای استفاده بهتر از تلفن همراه خود لازم است پاسخ سوالات زیر را به خوبی بدانید.

آیا تلفن همراه من خارج از کشور کار میکند؟
تلفن آنلاک چیست و چرا مهم است؟
آیا رومینگ خوب است؟

چطور تلفن ­همراه خود را به حالت غیر قفل (آنلاک) تبدیل کنیم؟

سفر و اهش هزینه


اولین موضوعی که باید به آن توجه کرد، این است که  تلفن همراه شما به شکل فیزیکی خارج از کشور فعال باشد  هر یک از کشورها از فرکانس‌ها و فناوری‌های مختلفی برای ارایه خدمات تلفن­ همراه استفاده می کنند و تلفن ­همراه شما برای کار کردن باید با آنها سازگار باشد. پرکاربردترین فناوری تلفن ­همرا«جی.اس.ام» (G.S.M) است.

حتی اگر تلفن همراه شما مجهز به فناوری «جی.اس.ام» است، باید بررسی کنید فرکانس‌های مورد استفاده در کشور مقصد با تلفن همراه شما همسانی دارد یا خیر؟

در دفترچه راهنمای تلفن ­همراه خود و در مقابل «پشتیبانی از چهار باند» بررسی کنید که چه مواردی نوشته شده است. اگر در مقابل آن نوشته شده باشد ۸۵۰/۹۰۰/۱۸۰۰/۱۹۰۰ مگا­هرتز یعنی هر ۴ فرکانس را پشتیبانی می‌کند.


اما نگران نباشید، تلفن‌های­ همراه امروزی به شکلی ساخته می‌شوند که توانایی کار­ کردن در اکثر کشورهای دنیا را دارند و به احتمال ۹۹ درصد مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

گوشی lock چیست؟و چرا مهم است؟


وقتی بحث سفر پیش می‌آید کلمه قفل و غیر قفل زیاد شنیده میشود و اگر از این لغات سر در نمی‌آورید، هیچ وقت متوجه نمی‌شوید که تلفن شما در کدام دسته قرار می‌گیرد.


تلفن همراه قفل(لاک) به این معنی است که  به جز سیم کارت یک اپراتور از سیم کارت اپراتور دیگری نمیتوانید در آن گوشی موبایل استفاده کنید و برای تبدیل آن به حالت آنلاک باید هزینه‌­ای جداگانه را به اپراتور خود بپردازید.اگر مطمئن نیستید که وضعیت تلفن همراه شما چگونه است، می­‌توانید طی یک تماس تلفنی با بخش پشتیبانی اپراتور خود، از این موضوع مطلع شوید.

 گوشی lock

یک تلفن ­همراه غیر قفل در سراسر جهان قابل استفاده است، شما به راحتی می‌توانید سیم­‌کارت خود را با یک سیم‌­کارت محلی (اپراتوری در کشور مقصد) جا­به‌­جا کنید و از خدمات ارزان‌تری بهره­‌مند شوید.

آیا رومینگ خوب است؟


خیر رومینگ خوب نیست چرا؟؟؟؟ چون بیشتر اپراتورهای سیم‌­کارت داخل کشور شما به طور عادی مناطقیداخلی  کشوری را که در آن زندگی می‌کنید، پوشش می‌دهند و برای استفاده از این سیم­‌کارت­‌ها در خارج از این محدوده باید هزینه‌­ای بسیار بیشتر از حالت عادی بپردازید.

چطور تلفن ­همراه خود را به حالت غیر قفل (آنلاک) تبدیل کنید؟

اکثر مواقع می‌توانید تلفن همراه خود را آنلاک کنید، اما  این کار همیشه آسان یا ارزان نیست.اولین راه این است که از اپراتور خود بخواهید این کار را انجام دهد.  همچنین اگر شما تفاوت قیمت گوشی خود را به شرکت تولیدکننده آن بپردازید، آن شرکت موظف است تا گوشی شما را از حالت قفل خارج کند.

اگر تلفن همراه شما آنلاک فکتوری باشد، بدین معنا است که هیچ قفل اپراتوری روی آن وجود ندارد و شما می‌توانید هر سیم‌کارتی را روی آن انداخته و استفاده کنید.