سیم کارت M2M چیست؟ مزایای سیم کارت های نسل آینده

سیم کارت M2M ، برای درک این نوع سیم کارت و اهمیت آن اول ما باید مفهوم IOT و M2M را درک کنیم.

سیم کارت M2M

بنابراین، IOT یک شبکه از دستگاه های روزمره است که به اینترنت متصل هستند. هدف از IOT این است که فرآیندهای ما را دقیق تر و کارآمدتر کند.  اما M2M یا همان فرایند دستگاه به دستگاه با IOT هدایت می شود و فرایندی است بین دو اشیا (  دستگاه به دستگاه ) که اطلاعات بین آنها انتقال می یابد . M2M  به ما اجازه می دهد که تقریبا هر فرآیند را به صورت خودکار بسازیم و نیاز به تعامل با انسان را ریشه کن کنیم و تقریبا درهر صنعت به منظور بهبود دقت و بهره وری در کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد.

دلیلی که  یک سیم کارت M2M  جایگزین یک سیم کارت استاندارد می شود چه می تواند باشد؟

به منظور اتصال دستگاه های ما به اینترنت نمی توانیم همیشه به اتصال به اینترنت ثابت متکی باشیم در بسیاری از موارد اتصال سلولی بسیار مفید خواهد بود. به گفته این شرکت، یک سیم کارت استاندارد تلفن همراه ویژگی های مهم و حیاتی سیم کارت M2M را ارائه نمی دهد.

این سیم کارت در درجه اول برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده می شود؛ نه برای صدا و متون (هرچند برخی از ارائه دهندگان قادر به ضمیمه بسته های SMS بعنوان راه حل برای شما هستند). این سیم ها قادرند به شما با GPRS،۲G ، ۳G و۴G اتصال دهند, که بسته به تعرفه انتخابی شما می باشد.

سیم کارت M2M همچنین به شما اجازه می دهد داده های جمع آوری شده را درسیم کارت خود تعیین کنید و به شما امکان انعطاف پذیری برای به اشتراک گذاشتن داده ها را در همه دستگاه های متصل شده می دهد. اگر یکی از دستگاهها بیش از حد از داده استفاده می کند  و دیگری کمتراستفاده می کند، هر دو از یک داده ها استفاده می کنند. بنابراین شما خیالتان راحت باشد که هزینه بسیار کمتر از از حد آن است .

اکنون می خواهیم از مزایای استفاده از  M2M را بگوییم:

انواع مختلفی از این نوع سیم کارت در بازار وجود دارد. خوشبختانه آنها متناسب با نیازهای اتصال و امنیت خاص طراحی شده اند. اولین سوال که شما باید از خود بپرسید این است که «یک سیم کارت M2M چیست؟ سیم کارت M2M  به طور دقیق همانند یک سیم کارت استاندارد است، اما در چندین روش انتقادی متفاوت است. بر خلاف سیم کارت استاندارد، M2M سیم کارتی است که به طور خاص برای انتقال داده طراحی شده و از قابلیت ارتباط صوتی برخوردار نیست.  بنابراین نمی توان از این سیم کارت در تلفن همراه برای برقراری تماس صوتی استفاده کرد.

دسترسی از راه دور به دستگاه:

اگر برنامه IOT نیاز به دسترسی از راه دور به یک دستگاه داشته باشد، شما نیاز به یک سیم کارت دارید که دارای یک آدرس IP ثابت است. این به شما اجازه می دهد به طور ایمن به  داده ها در دستگاه خود دسترسی داشته باشید. اغلب در صنایع امنیتی و حفاظت دوربین های مدار بسته و دوربین های غیر دائمی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

M2M چندسیم کارته:

یکی دیگر از مزیت استفاده از سیم کارت M2M چند سیمه این است که شما به یک شبکه ثابت متصل نیستید. سیم کارت های چند سیمه به شما این امکان را می دهد که شبکه های رومینگ را هدایت کرده  یا هدایت نکنید. یک سیم رومینگ هدایت شده همیشه پیش فرض یک شبکه اصلی است حتی اگر یک سیگنال بهتر در دسترس باشد.

یک سیم کارت هدایت نشده می تواند یک راه حل بسیار بهتر باشد زیرا آنها به طور پیش فرض به یک شبکه واحد نیستند. در عوض آنها همیشه به قویترین شبکه موجود در آن منطقه متصل می شوند. این قابلیت رومینگ شبکه به این معنی است که شما احتمالا سیگنال را از دست می‎دهید. اگر از M2M در مناطق دورافتاده و یا در حال حرکت استفاده می کنید، مطمئن شوید که از یک رومینگ هدایت نشده  استفاده می کنید.

بسته به راه حل شما، سیم کارت های چندگانه رومینگ به شما امکان دسترسی به هر شبکه در مکان هایی را که برای ارائه دهنده خود تعیین کرده اید، را می دهد . بنابراین اگر شما یک سیم کارت رومینگ در بریتانیا دارید، سیم کارت شما به شبکه های بریتانیا سفر خواهد کرد و یا  اگر شما یک سیم کارت رومینگ چینی داشته باشید، سیم شما به شبکه های چینی گره خورده است. INFI SIM  می تواند خدمات رومینگ را در ۱۷۲ کشور از طریق ۲۹۴ شبکه در سراسر جهان ارائه دهد.

M2M جاسازی شده یا eSIM  چیست؟

فناوری در حال افزایش است و همه جنبه های سخت افزار ما در حال تحول هستند. سیم کارتهای M2M جاسازی شده یا eSIMs یکی از این پیشرفتهاست. این سیم کارت ها دقیقا همان کار را با یک سیم کارت معمولی M2M انجام می دهند، با این وجود آنها به طور دائمی در داخل دستگاه ذخیره می شوند. سیم M2M جاسازی شده معمولا با استفاده از لحیم متصل می شود اما می توان آنها را نیز وصل کرد. سیم کارت‎های M2M جاسازی شده مانع از دست کاری یا شارژ دستگاه می شود که این امر باعث افزایش امنیت و دوام خواهد شد و البته که این سیم کارت‎ها با اکثر دستگاه ها سازگار هستند .

آیا سیم کارت M2M تنها راه برای اتصال دستگاه ها است؟

M2M تنها راه اتصال نیست راه حل های دیگر نیز است. مانند  LPWANشبکه وسیعی از شبکه های کم عمق که به شما این امکان را می دهد که دستگاه ها را در حین اتصال با  انرژی مصرفی کمتر نگه دارید. با این حال، به منظور اجرای LPWAN در برنامه IoT شما نیاز به سخت افزار خاص و یا سفارشی دارید . که این می تواند بسیار گران تر از یک سیم کارت باشد.

سیم کارت M2M راه حل گسترده ای برای اتصال در بازار IoT با یک دلیل بسیار خوب است . آنها به شما انعطاف پذیری برای مدیریت راه حل خود و قرار دادن آنها را در هر دستگاه که شما نیاز دارید را می دهند . سیم کارت هایی بسیار ارزان و در بیشتر موارد یک راه حل بسیار موثر می باشند.

برای اطلاعات بیشتر درباره ی انواع سیم کارت با سایت انارسیم همراه باشید.