مدیریت داده سیم کارت ، هزینه‎ی کمتر

چگونه داده سیم کارت خود را به طور موثرتر مدیریت کنیم؟

داده سیم کارت خود را مدیریت کنید چرا که امروزهمه ی ما شاهد هستیم که دنیای اینترنت تلفن همراه و سیم کارت بسیار پراهمیت شده است و از آنجاییکه بیشترین افراد از اینترنت سیم کارت خود استفاده می کنند.

با توجه به افزایش اپراتور ها درکشور، تفاوتی ندارد ایرانسل باشد یا همراه اول و.. یکی از دغدغه های این روز های مردم مصرف بالای داده ها میباشد که مسلما هزینه های گزافی نیز به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل ما راه های مفیدی برای داده سیم کارت شما کنار گذاشته ایم. این مطالب را پیگیری کنید.

 

داده سیم کارت

پورتال SelfCare MyCare

پورتال MyCare در www.mycare.sc، کمک هزینه داده سیم کارت برای مشتریان را نشان می دهد. این پورتال راهنمایی خوبی در اختیار شما قرار می دهد که وقتی داده های شما کم می شود، کمک می کند تا به راحتی داده های خود را مدیریت کنید و از شوک قبض پرداختی جلوگیری کنید. این ویژگی قابل دسترس برای همه ی بسته های تلفن همراه است.

USSD # 125 ##

با شماره گیری # ۱۲۵ # شما مانده حساب خود را در تلفن همراه خود، از جمله موجودی داده خود را دریافت خواهید کرد.

e-Bill

مشتریان دائمی  همیشه می توانند برای این برنامه ثبت نام کنند. این سرویس به شما اجازه می دهد تا بدون نیاز به برنامه های کاربردی صورتحساب خود را دانلود کنید، وبه شما ایده خوبی از استفاده از داده های فعلی خود را قبل از پرداخت صورتحساب می دهد.

My Data Manager

Data Manager یک برنامه کاربردی  تلفن همراه  است که می تواند در دستگاه های اندرویدی و iOS  استفاده شود و همچنین به شما کمک می‎کند تا داده های سیم کارت خود را بهتر مدیریت کنید. همچنین به شما امکان افزایش میزان مصرف برنامه های تلفن همراه در دستگاه تلفن همراهتان را نیزمی دهد.

این برنامه را می توانید به طور مستقیم از دستگاه های تلفن همراه / هوشمند خود از Google Play و App Store دانلود کنید. در حال حاضر، فقط برای دستگاه های iOS و اندروید در دسترس است.

اندروید:

 1. چرا برنامه My Data Manager برای مدیریت داده های سیم کارت استفاده می شود؟

این برنامه نظارت مداوم در زمان واقعی برای استفاده از داده سیم کارت شما را فراهم می کند. به طور خودکار شناسایی می کند که کدام رابط (Wi-Fi، خانه، رومینگ) فعال است و تاریخچه استفاده شما را برای هر یک از این رابط ها را حفظ می کند. همانطور که این برنامه رکورد مداوم استفاده از داده های شما را فراهم می کند، می توانید هزینه های داده های سیم کارت خود را با اعتماد به نفس و به طور کامل از دستگاه تلفن خود استفاده کنید.

 1. چگونه این نوتیفیکیشن ها کار می کنند؟

هنگامی که از مقادیر پیکربندی شده داده استفاده می کنید، هشدار می دهند. مثلا اگر شما یک برنامه ۵۰۰ مگابایتی داشته باشید، می توانید اعلان را برای ۲۵۰ مگابایت تنظیم کنید بنابراین می دانید زمانی که شما در نیمه راه از برنامه خود هستید اعلانات روزانه به شما اطلاع خواهد داد که هر روز چه مقدارازآن استفاده می کنید.

 1. اعلان مداوم چیست؟

اعلان مداوم به راحتی استفاده فعلی شما را در جعبه اطلاع رسانی نشان می دهد. این همچنین دقت برنامه را بهبود می بخشد زیرا برنامه زمانی که حافظه موجود کم می شود احتمالا توسط سیستم عامل ازبین می رود.

 1. چگونه می توانم روز اول چرخه صدور صورت حساب خود را پیدا کنم؟

چرخه صدور صورت حساب شما در تاریخ اول هر ماه است.

 1. چگونه می توانم استفاده کل داده هایم را تنظیم کنم؟

از ویژگی «داده استفاده شده» در صفحه تنظیمات استفاده کنید تا مجموع داده های مورد استفاده شما تا کنون تعیین شده باشد. این ویژگی مخصوصا زمانی مفید است که برنامه را از طریق چرخه برنامه خود نصب کنید.

ios:

 1. چرا برنامه My Data Manager برای مدیریت داده های سیم کارت استفاده می شود؟

این برنامه نظارت مداوم بر زمان واقعی برای استفاده از داده های شما را فراهم می کند و به طور خودکار شناسایی می کند که چه رابط کاربری (Wi-Fi، mobile، roaming  ) فعال است و تاریخچه استفاده شما را برای هر یک از این رابط ها حفظ می کند. همانطور که این برنامه رکورد مداوم استفاده از داده های شما را فراهم می کند، می توانید هزینه های داده های سیم کارت  خود را با اعتماد به نفس مدیریت و به طور کامل از دستگاه تلفن خود استفاده کنید.

 1. چرا My Data Manager درخواست اجازه برای استفاده از مکان فعلی می کند؟

خدمات موقعیت مکانی اجازه می دهد که این برنامه در پس زمینه اجرا شود. این برای حفظ یک گزارش قابل اعتماد از استفاده داده های شما و برای آشنایی با هشدارها لازم است. و یک استراتژی مشترک برای برنامه هابا محدودیت های چند وظیفه ای,  که توسط iOS تنظیم شده است.

 1. آیا واگذاریث مجوز مکان ها بر باتری تاثیر می گذارد؟

چند حالت عملیاتی وجود دارد که در My Data Manager می توانید استفاده کنید. اگر احساس می کنید که Data Manager My بیش از حد از باتری شما استفاده می کند، با استفاده از حالت Coarse با سرویس های موقعیت مکانی فعال می شوید.

 1. حالت Detailed  و حالت Coarse  چیست؟

این حالت ها به شما اجازه می دهد که نحوه استفاده از خدمات موقعیت مکانی را تغییر دهید. شما می توانید حالت ها را با انتخاب حالت عامل از صفحه تنظیمات برنامه تغییر دهید.

 1. چرا از حالت Detailed استفاده می کنید؟

در این حالت همه چیز به طور کاملا خودکار اتفاق می افتد. شما می توانید ببینید که کدام برنامه ها از اطلاعات شما استفاده می کنند، آلارم ها به موقع هستند و نمودار روزانه دقیقا زمانی که از داده ها استفاده می شود، مشخص می شود.

 1. چرا از حالت Coarse استفاده می کنید؟

در حالت Coarse برنامه به صورت خودکار به روزرسانی می شود، اما راه اندازی برای این به روز رسانی ها به عنوان استفاده از حالت Detailed  مکرر نیست. با این حال باتری آن ساده تر است.

توجه: با استفاده ازاین برنامه شما به سادگی می توانید داده های سیم کارت خود را مدیریت کنید که هم هزینه های کمی را شامل می شود و هم تاثیر مثبتی بر تلفن همراه شما دارد.