مسدود شدن سیم کارت

مسدود شدن سیم کارت

مسدود شدن سیم کارت

گوشی همراه امروزه تبدیل به یکی از لوازم ضروری برای ارتباط با دیگران شده است و از دسترس خارج شدن آن میتواند عملا زندگی روزانه شما را دچار اختلال کند.مسدود شدن خط به دلیل ناقص بودن مدارک ، اشتباه وارد کردن پین کد و.. یکی از مسائلی است که سیم کارت را در گوشی شما از کار می اندازد.

رایج ترین علت های مسدود شدن خط را بررسی میکنیم:

  • نقص در مدارک شناسایی صاحب خط
  • وارد کردن اشتباه پین یا پوک سیم کارت به صورت پیاپی
  • درخواست خود مالک جهت مسدودسازی خط و تماس های ورودی و خروجی
  • سوختن و غیرغعال کردن سیم کارت توسط مالک خط
  • استفاده نکردن طولانی مدت از خط مورد نظر که باعث تعلیق دائم خط میگردد

 

یکی از علت های مسدودی سیم کارت سوختن سیم کارت میباشد که می توانید با مراجعه به نمایندگی های سیم کارت و یا دفاتر پیشخوان اقدام به دریافت سیم کارت جدید نمایید .

وقتی از سیم کارت خود استفاده می کنید می توانید از یک ویژگی امنیتی به نام پین استفاده کنید که این پین کد می تواند سیم کارت شمارا از استفاده ی غیر مجاز محافظت کند و برای استفاده از تلفن می توانید ان را وارد کنید که ۳ بار اشتباه وارد کردن پین باعث مسدود شدن سیم کارت میشود با این حال، با تایپ کردن کلید Unlock قفل می توانید سیم کارت خود را به صورت خودکار باز کنید. در واقع حامل گوشی یک PUK منحصر بفرد ارائه میدهد.

 

برای رفع این مشکل می توانید:

  1. ۱٫ با شماره تلفن خدمات رایگان تماس بگیرید ویا با اپراتور سیم کارت خود تماس بگیرید.قبل از اینکه برای شما PUKاعلام شود باید گذرواژه ی حساب خود را تایید کنید .
  2. ۲٫ گوشی خود را روشن کنید شما یک پیام Sim loked ) یا PUk را وارد کنید ( خواهید دید. کد هشت رقمی PUK را وارد کنید و سپس OK را بزنید.
  3. ۳٫ در صورت درخواست، یک پین جدید از ۴ تا ۸ رقم بنویسید و سپس OK را فشار دهید .
  4. اگر کد PUK را ده بار اشتباه وارد کنید سیم کارت شما غیرفعال میشود و نیاز به سیم جایگزین دارید، در این صورت به یکی از نزدیکترین دفترهای پیشخوان مراجعه کنید برای زمان مراجعه داشتن مدارک شناسایی خط و شخص و همچنین حضور مالک  الزامی میباشد . این مشکل توسط متصدیان دفتر پیشخوان حل خواهد شد .

 

خرید سیم کارت

مشاوره