طرح ترابرد پذیری چیست ؟ مزایا و معایب طرح ترابرد پذیری؟آیا ترابرد کنیم یا نه؟

طرح ترابرد پذیری راهی برای نقل مکان بین اپراتورها بدون تغییر شماره…

طرح ترابرد پذیری راهیست ک به وسیله ی آن به سادگی می توانید بدون عوض کردن شماره ی خود به یک اپراتور دیگر کوچ کنید، اپراتور سرویس دهنده ی خود را تغییر دهید و از خدمات آن اپراتور استفاده کنید.

به طور مثال اگر شما صاحب یک خط تلفن همراه با پیش شماره ی ۰۹۳۷ باشید با استفاده ازطرح ترابرد پذیری می توانید از اپراتور فعلی (ایرانسل) به همراه اول، رایتل و یا … منتقل شوید (و یا بلعکس) . بعد از این مهاجرت با همان شماره ی قبلی ، قیمت مکالمه ، اینترنت و پیامک های شما بر اساس اپراتور جدید محاسبه میشود.

با توجه به مطالبی که گفته شد اگر به طرح ترابرد پذیری علاقمند شدید بهتر است از مزایا و معایب آن هم آگاه شوید.

مزایای طرح ترابرد پذیری :

  1. انتخاب اپراتور برتر در زمینه ی آنتن دهی و شبکه

با استفاده از این طرح اپراتوری را که در محل زندگیتان آنتن دهی بهتری دارد انتخاب کنید و از طریق طرح ترابرد پذیری به همان اپراتور منتقل شوید .

 

  1. مهاجرت بین اپراتورها بدون تغییر شماره ی قبلی خودتان

اگرشما از آن دسته افرادی هستید که شماره ی شما پل ارتباطی شما و کارتان است و یا جز مدیران شرکت ها و سازمان ها هستید از این پس بدون دغدغه ی تغییر شماره می توانید اپراتور سرویس دهنده ی خود را تغییر دهید .

 

۳٫افت قیمت سیم کارت های عادی :

با توجه به طرح ترابرد پذیری قیمت سیم کارت های همراه اول ،ایرانسل و رایتل یکسان می شود و در نهایت افت قیمت پیدا می کنند.

 

  1. به وجود آمدن فضای رقابتی تنگاتنگ:

طرح ترابرد پذیری باعث میشود تا هر اپراتور نگران از دست دادن مخاطبین خود باشد و برای نگه داشتن مشترکین سابق خود و جذب مشترکین جدید سرویس ها و خدمات جذاب تر و متنوع تری ارائه دهد.

 

معایب طرح ترابرد پذیری :

  1. افزایش قیمت شماره سیم کارت رند همه ی اپراتور ها

این طرح منجر به از بین رفتن تفاوت میان شماره ها و ارزش پیش شماره های مختلف می شود و تمامی اپراتور ها قیمت خطوط رند خود را بالا میبرند.

 

  1. عدم امکان تشخیص تماس های درون شبکه و برون شبکه

با به وجود آمدن این طرح دیگر نمی توان تشخیص داد که تماسی که بر قرار میکنیم نسبت به اپراتور خودمان جزتماس های درون شبکه حساب می شود و یا برون شبکه.

 

  1. ناآشنایی با کدهای دستوری اپراتور جدید:

کد های دستوری (ussd) کدهایی هستند که هر اپراتور برای سرویس دهی مشترکان خود در نظر میگیرد با طرح ترابردپذیری مشترکان با کد های دستوری اپراتور جدید نا آشنا خواهند بود و دچار مشکل میشوند.


برچسب ها: ,