بیمه گوشی همراه (برای مشکلات بسیاری که گوشی همراه ما را تهدید میکند و شامل گارانتی نمیشود چه چاره ای بیندیشیم؟)

گارانتی و بیمه گوشی همراه چیست و شامل چه مواردی میشود؟

گارانتی در واقع یک نوع ضمانت محصول است. در این ضمانت شرکت متعهد می شود که در صورت خرابی  گوشی، آن را تعمیر و یا جایگزین کند. به طور کلی، ضمانت نامه ها به مشتریان تضمین می دهند، درصورتی که گوشی های هوشمند خریداری شده، دچارنقصی شود و مشخص شود که خطا از طرف سازنده است، شرکت موظف به تعویض و یا تعمیر آن می باشند .

اکثر شرکت های گوشی  برای مدت یک یا دو سال از تاریخ خرید گوشی هوشمند ، یک ضمانت نامه ارائه می دهند. اگر یک خطای سخت افزاری در طی آن دوره توسعه یابد، شما مجاز به درخواست تعمیر، جایگزینی یا بازپرداخت هستید. و میشود گفت که دستگاه تلفن شما با وجود خطا فروخته شده است.

 

گوشی همراه هوشمند

گارانتی چه خرابی هایی را پوشش می دهد ؟

اول اینکه شما باید به متن دقیق گارانتی توجه کنید و موارد رایج را در نظر داشته باشید . مطمئنا شرکت موارد زیر را در مدت مشخص شده پوشش می دهد:

  1. خسارات فیزیکی در حین ساخت گوشی
  2. نقص فنی قطعات گوشی

مثلا اگر شما یک گارانتی دو ساله دارید و در آن دوره، گوشی هوشمند شما دچار یک عیب شد ، سازنده آن را تعمیر می کند مگر آنکه گارانتی شما در آن دوره به روشی نامعتبر شود .

گارانتی چه چیزهایی را پوشش نمی دهد ؟

اگر خطا ناشی از حادثه، سوء استفاده، قرار گرفتن در معرض مایع و یا هر عامل خارجی دیگر باشد که شما مسئول آن هستید، از این ضمانت برخوردارنمی شوید. و یا اگرشما به هردلیلی خود دست به تعمیر گوشی بزنید . این کار شما باعث بی اعتبار شدن ضمانت نامه  می شود.

ضمانت نامه به هیچ وجه سرقت و گم شدن گوشی شما را مورد پوشش قرار نمی دهد البته نگران نباشید برای این مشکل نیز راه حلی وجود دارد که توضیح خواهیم داد. پس در نتیجه شما باید ضمانت نامه را به صورت کامل بخوانید تا بتوانید لیست کاملی از مشکلات احتمالی را داشته باشید

پیشنهاد می دهیم که هر زمان یک گوشی هوشمند جدید خریداری کردید، رسید و گارانتی خود را در جایی امن نگه دارید. در صورت نیاز با فروشگاهی که گوشی را تهیه کردید و یا شرکت مورد نظر تماس بگیرید.  اول باید به فروشنده مراجعه کنید. البته ممکن است فروشنده شما را به سازنده پاس دهد یا بالعلکس .. ولی بطور کلی فروشنده مسئولیت رسیدگی به مشکل شما را دارد. برای فرستادن گوشی به شرکت مربوطه معمولا هزینه بر شانه ی خود شخص می افتد که جای نگرانی ندارد . لطفا برای حفظ حریم شخصی خود حتما اطلاعات شخصی گوشی خود را پاک کنید .

در متن بالا توضیح دادیم که در بعضی موارد مانند سرقت ,گم شدن گوشی ، شکستن آن در تصادفات یا توسط خود شخص , افتادن گوشی در آب یا مایعات و .. گارانتی شامل گوشی شما نمیشود پس راه حل چیست؟

انتخاب بیمه گوشی همراهبیمه گوشی همراه

به‌ تازگی در کشور ما بحث بیمه گوشی همراه هوشمند نیز مطرح شده است. بیمه‌ها هزینه بیشتری می‌گیرند، اما در مقابل تعهدات بیشتری می‌پذیرند. برخی کاربران ترجیح می‌دهند گوشی خود را با وجود گارانتی بیمه کنند . بیمه‌ها اغلب در مقابل ضربه و شکستگی فیزیکی، آب‌خوردگی و نفوذ مایعات، نوسانات برق، سرقت و… نیز متعهد هستند.

 

کلام آخر

اگرچه بیمه گوشی همراه و گارانتی جز نکات ضروری محسوب نمی شود اما این موضوع را هم در نظر داشته باشید که اگر گارانتی و بیمه خریداری کنید و بعداز مدتی با مشکل رو به رو شوید، می توانید به راحتی از خدمات آن بهرمنده شوید که این به نفع شماست.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی انواع سیم کارت و گوشی های تلفن همراه با سایت انارسیم همراه باشید.

 

 

 


برچسب ها: ,