مشکل نرم افزار همراه بانک در گوشی های دو سیم کارته

https://anarsim.com

از همان ابتدا و با شروع روش های بانکداری الکترونیکی برای سهولت در امور بانکی و صرفه جویی در هزینه و زمان مورد استقبال همگان قرار گرفت. همانند تمامی برنامه‎ها در بسترهای مختلف مثل ویندوز و اندروید و امثالهم که در ابتدای ورود، مشکلات متعددی داشتند که با عرضه ورژن های جدید و به روز رسانی تا حد زیادی برطرف شده اند اما در برخی موارد ممکن است مشکل نرم افزار همراه بانک پیدا کرده  به خوبی کار نکنند.

در صورت نداشتن زمان مطالعه می توانید ویس زیر را دانلود کرده و به آن گوش دهید.

 

دو سیم کارت بودن گوشی و مشکل نرم افزار همراه بانک

 

مشکل نرم افزار همراه بانک

 

در حالت عادی دو سیم کارت بودن گوشی مشکل خاصی ایجاد نمی‎کند ولی زمانی که شما درخواست همراه بانک و پیامک را روی سیم کارتی به جز سیمکارت اولتان ثبت کنید مشکل نرم افزار همراه بانک خواهید داشت. زیرا برنامه های همراه بانک طوری تنظیم شده اند که سیم کارت اصلی (سیم ۱) را به عنوان شماره سیم کارت همراه بانک می شناسند و اگر شما سیم کارت مربوطه را در اسلات دوم بیاندازید همراه بانک شما کار نمی کند. بدین جهت بهتر است شماره سرویس های بانکی‎تان همان سیم کارت اصلی تان باشد.

نوع سیستم عامل گوشی همراه شما

 

مشکل نرم افزار همراه بانک

 

برنامه نویسی در بسترهای مختلف متفاوت است و نیاز به علم به زبان برنامه نویسی همان سیستم عامل را دارد که سبب می شود معمولا برنامه نویس برای هر بستر متفاوت باشد. اکثر نرم افزارها برای سیستم عامل های پرطرفدار که سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص داده اند عرضه می شوند. بالطبع اپلیکیشن های همراه بانک با این سیستم عامل ها سریعتر منتشر و  اشکال زدایی می شوند.

همین موضوع و نوع نگرش و سیاست مدیران در رأس سبب شده نرم افزارهای دیگر مانند ویندوز فون، سیمبین، بلک بری و بادا  به این دلیل که تولید نرم افزار در نسخه های مختلف هزینه های زیادی به سازمان ها تحمیل می کند و درصد افرادی که از این بسترها استفاده می کنند خیلی چشمگیر نیست؛ یا با تاخیر راهی بازار شوند و یا هیچوقت نسخه ای برای این سیستم عامل ها عرضه نشود. تازه اگر سازمان هم بخواهد استاندارد کار کند و همه نسخه های مورد نیاز را منتشر کند باز هم ممکن است مشکلاتی در نسخه مخصوص این سیستم عامل ها وجود داشته باشد چرا که طبیعتا برنامه نویس های حاذق وقت خود را صرف سیستم عامل های پرطرفدار می کنند.

بنابراین بهتر است گوشی خود را با پلتفرم یکی از سیستم عامل های محبوب انتخاب کنید 😉

عدم سازگاری

گاهی اوقات ممکن است شما نیاز داشته باشید اپلیکیشن چندین بانک را روی گوشی خود نصب کنید که شاید یکی از آن ها موجب شود بقیه برنامه ها به خوبی کار نکنند یا از کار بیوفتند. برای پیدا کردن نرم افزاری که مشکل ایجاد کرده نرم افزارها را یکی یکی نصب و تست کنید. (معمولا در به روز رسانی برنامه ها مشکل حل می شود)