مکالمه در دل کوه با  خطوط ماهواره ای اینمارست

مکالمه در دل کوه با  خطوط ماهواره ای اینمارست

اینمارست یکی از تلفن های ماهواره ای مانند ثریا ست که اخیرا مطلبی در مورد آن منتشر کردید. همانطور که در مقاله مربوط به این سیم کارت ماهواره ای  اشاره کردیم ممکن است شما به مناطقی مسافرت کنید که خبری از  دکل ها ی ارتباطی نباشد اما سیم کارت هایی چون ثریا و اینمارست این قابلیت را فراهم آورده اند، تا شما را در این شرایط رها نکنند و شما  ارتباط دائمی تلفنی خود را با جهان حفظ کنید.

با هم اطلاعاتی درباره ی این سیم کارت های ماهواره ای بیابیم .

موبایل ماهواره‌ای

امروزه همه می‌توانند به راحتی از ارتباطات سیار تلفن ماهواره‌ای  Satellite phone ) ) استفاده کنند. ارتباطات تلفن سیار ماهواره‌‌‌ای این امکان را فراهم می ‌سازد تا بتوان در هر نقطه از کره زمین، با سایر نقاط مورد نظر ارتباط برقرار کرد ویژگی این نوع ارتباطات این است که به جز  سیستم‌های سلولی زمینی، هیچ نیازی به وجود سلول رادیویی در منطقه زمینی نبوده و در هر نقطه از روی کره زمین می‌توان از ارتباطات تلفنی استفاده کرد.

 

اینمارست یکی از  تلفن همراه ماهواره‌ای بین المللی است که  در سال ۱۹۷۹ با هدف ارائه خدمات تشکیل شده است. با ارتباط‌‌ گیری با کلیه ایستگاه‌های زمینی خود، که کل جهان قرار دارند و متعلق به شرکت‌های مخابراتی هستند، به مشتریان خود در بخش فضا، ظرفیت ماهواره‌ای می‌دهد. اینمارست دارای۸ ماهواره است که در مدار زمین- ایستا قرار دارند.

اینمارست مینی‌ام (Inmarsat mini-m)، اینمارست B، اینمارست A، اینمارست C و اینمارست M از جمله سامانه شرکت اینمارست هستند و هر کدام خدمات متفاوتی را ارائه می‌کنند.

اینمارست ،  دارای دو مدل گوشی تلفن ماهواره ای می باشد که برای کار در شرایط متفاوت طراحی شده اند

IsatPhone-2

IsatPhone-Pro

از ویژگی های این خطور میتوان گفت دسترسی به موقعیت کاربر از طریق  GPS  و نیز امکان ارسال فوری آن توسط  SMS و یا ایمیل می باشد. که مناسب برای بسیاری از کاربران است.

سیم کارت بین المللی Worldsim