سیم کارت NFC

سیم کارت NFC چه نوع سیم کارتی است و در ایران کدام اپراتور برای اولین  بار از این نوع سیم کارت رونمایی کرد؟

سیم کارت NFC

NFC مخفف Near Field Communication یا همان ارتباطات میدان نزدیک است سیم کارت NFC فقط ترکیبی از سیم کارت معمولی و یک تراشه NFC در یک کارت است. مجموعه ای از ایده ها و فن آوری هایی است که تلفن های هوشمند و دیگر دستگاه ها را قادر می سازد که ارتباطات رادیویی برقرار کنند که با لمس آنها و یا نزدیک شدن آنها معمولا با فاصله ۱۰ سانتیمتر یا کمتر بین دو دستگاه مجهز به ماژول NFC برقرار شده و انجام تراکنش را امکان‌پذیر می‌کند.

سوالاتی که درباره ی این نوع سیم کارت ممکن است به ذهن شما خطور کند:

اگر تلفن دارای قابلیت NFC باشد، برای استفاده از NFC به سیم کارت NFC نیاز دارید؟

نه، در این مورد شما قبلا یک تراشه NFC در گوشی خود نصب کرده اید.

سیم کارت NFC آیا “امن” تر از سیم کارت معمولی است ؟

با توجه به تحقیقات بدست آمده توسط افراد مجرب سایت انارسیم باید بگوییم چنین نیست و تنها این سیم کارت ترکیب یک سیم معمولی و یک نوع تراشه NFC می باشد همانطور که در بالا ذکر شده است.

این نوع سیم کارت ها برای سهولت در خرید استفاده می شود چرا که پرداخت آنلاین از طریق شبکه را فراهم می کند، و همچنین انواع مختلف کیف پول را می توان در یک سیم کارت امن تعریف کرد به طوری که تمام معاملات و پرداخت ها انجام شده بصورت افلاین  با نزدیک کردن گوشی به قسمت پذیرنده و بدون نیاز به وارد کردن رمز، می شود به سرعت انجام داد.

به طور کلی باید گفت این سیم کارت ها علاوه بر داشتن تمامی مزیت های یک سیم کارت ۴G معمولی می توانند  موبایل را به یک کیف پول آنلاین و آفلاین مبدل سازند.

مشاوره رایگان و صوتی خرید سیم کارت

فروش سیم کارت

خبرخوش برای کاربران علاقمند به تکنولوژی این است که سیم کارتNFC ایرانسل به عنوان اولین سیم کارت با این قابلیت در خاورمیانه رونمایی شد.


برچسب ها: