شناخته نشدن SD کارت به چه دلیلی صورت میگیرد؟چه راه حل هایی برای این مشکل وجود دارد ؟

حل مشکل شناخته نشدن SD کارت توسط موبایل…

گوشی های هوشمند علاوه بر کارایی سابق که ایجاد ارتباط از طریق تماس و پیامک بود امروزه اکثر نیاز های کاربران از جمله عکاسی، نوشتن یادداشت، چک کردن شبکه های اجتماعی و … را پوشش میدهند. ذخیره اطلاعات در حجم بسیار بالایی صورت میگیرد. بنابراین کاربران معمولا بعد از گذشت چند وقت با حافظه داخلی گوشی خود دچار مشکل میشوند و به فضای حافظه بیشتری احتیاج دارند.

SD کارت چیست ؟

SD کارت ها حافظه هایی به اصطلاح اکسترنال و یا خارجی هستند که با قرار گرفتن بر روی گوشی فضای بیشتری را در اختیار کاربر قرار میدهند. اما مشکلی که برخی از کاربران با آن مواجه میشوند عدم شناخت SD کارت توسط موبایلشان است.

اگر شما هم با مشکل شناخته نشدن SD کارت توسط  موبایل مواجه شده اید در ادامه مقاله همراه ما باشید:

اولین موردی که باید به آن توجه کرد این است که مشکل از گوشی اندرویدی شماست و یا از SD کارت؟

شناخته نشدن SD کارت توسط موبایل

چک کردن SD کارت

ابتدا SD کارت خود را در دستگاه دیگری که میدانید قابلیت خواندن SD کارت  را دارد قرار دهید.

SD کارت را توسط رمریدر به کامپیوترتان وصل کنید.

SD Insight را بر روی گوشی Android خود نصب و اجرا کنید و مطمئن شوید SD کارت  واقعی است.

 

چک کردن موبایل اندروید:

یک SD کارت دیگر در داخل گوشی خود قرار دهید و مطمئن شوید که دستگاه کارت را میشناسد در غیر این صورت مشکل از گوشی شما میباشد و باید برای تعمیر آن اقدام کنید.

چند ترفند ساده را امتحان کنید :

باتری و SD کارت خود را خارج کنید و سپس دوباره آن ها را جاگذاری کرده و گوشی را روشن کنید.

اگر از این طریق نتیجه نگرفتید راه های زیر را امتحان کنید :

تمیز کردن SD کارت :

یکی از دلایلی که باعث میشود SD کارت  توسط دستگاه خوانده نشود کثیف بودن آن است. گرد و غبار و آلودگی باعث میشوند که اتصال به درستی انجام نشود و کارت حافظه توسط دستگاه شناخته نشود.

برای این مورد ابتدا SD کارت  را خارج کرده توسط وسیله ای کوچک مانند گوش پاک کن آغشته شده به مقدار کمی الکل آن را تمیز کنید. توجه کنید که کانتکتور های زرد رنگ روی SD کارت  اتصال بین کارت حافظه و موبایل ایجاد میکنند، بنابراین آن ها را به خوبی پاک کنید. با استفاده از کمپرس هوا شیار داخلی گوشی را نیز تمیز کنید. در این مورد میتوانید از فوت کردن استفاده کنید ولی توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید این شیار خیس شود.

جدا کردن و بازگرداندن SD کارت :

به قسمت setting  گوشی خود رفته و گزینه    storage را انتخاب کنید. سپس SDcard  را انتخاب کرده حالا با انتخاب unmount این عملیات را انجام دهید. برخی از مشکلات SD کارت  با این روش حل میشود.

unmount

حل مشکل شناخته نشدن SD کارت  به وسیله کامپیوتر:

ویندوز میتواند برخی از مشکلات SD کارت را رفع کند. بنابراین شما میتوانید موبایل خود را با استفاده از کابل  USB به کامپیوتر وصل کنید. فقط توجه توجه کنید که حالت MSC را انتخاب کنید. حال به My Computer مراجعه کنید و بر روی درایو حافظه SD کارت  راست کلیک کنید. گزینه Properties را انتخاب کنید. به بخش Tools مراجعه کنید و سپس بر روی گزینه Check Errors کلیک نمایید. سپس منتظر بمانید تا ویندوز برررسی های لازم را انجام دهد و کارش را تمام کند. سپس دستگاه را از کامپیوتر جدا کرده و یکبار ریستارت کنید. توجه کنید که اگر از این روش کامپیوتر نتوانست SD کارت  را بشناسد با استفاده از رم ریدر امتحان کنید.

وصل کردن گوشی به لپ تاپ

SD کارت را فرمت کنید:

اگر کامپیوتر SD کارت را میشناسد ابتدا تمامی فایل های موجود را داخل کامپیوتر کپی کنید. سپس بر SD کارت   کلیک راست کرده و گزینه  format  را انتخاب کنید. در گزینه فرمت، گزینه File system را به عنوان FAT32 تغییر دهید. برای فرمت کردن SD کارت  بر روی گزینه start  کلیک کنید. بعد از تمام شدن این مرحله دوباره تمامی فایل ها را به داخل کارت برگردانید.