شماره تلفن یا شماره سیم کارت مجازی چیست؟

سیم کارت مجازی یا MVNO

بسیاری از مردم درباره ی شماره سیم کارت مجازی می پرسند. خوب، همه می دانند که یک شماره تلفن است. بنابراین سوال واقعی این است: “چه رازی  در مورد شماره تلفن مجازی وجود دارد؟” شماره تلفن مجازی چیست؟

 

سیم کارت مجازی

 

سیم کارت یا شماره مجازی  دقیقا به عنوان همان سیم کارت و شماره واقعی شما است و به عنوان اطلاعات شخصی شما برای دریافت تماس یا پیام استفاده می شود. شماره مجازی برعکس شماره شناسایی فیزیکی و سیم کارت نداشته وبه واسطه سرور استفاده از خدمات آن وجود ندارد. این برنامه های نرم افزاری عموما مبتنی بر وب یا مشابه نرم افزار پیام رسان هستند. به همین دلیل ما باید برای استفاده از سرویس های شماره های مجازی به اینترنت متصل شویم.

با شماره تلفن مجازی، محدودیت فیزیکی حذف می شود، به شرکت اجازه می دهد تا از یک شماره تلفن به صورت انعطاف پذیری بیشتری استفاده کند و هیچ گونه وابستگی به حضور فیزیکی خطوط تلفن یا سیستم های تلفن ندارد. تماس های تلفنی با یک شماره مجازی و یک عامل از راه دور یا پروکسی کار می کنند که بر اساس قوانین تعریف شده توسط کاربر بر روی تماس ها پیش می رود.

شماره سیم کارت مجازی اجازه می دهد تا در کسب و کار:

  • یکپارچه چندین مکان را متصل کنید
  • از بین بردن تجهیزات مخابراتی محل سکونت، فضای telco، خطوط تلفن و غیره
  • برای درک بیشتر یک مثال می آوریم.

در اینجا یک مثال از نحوه استفاده از یک شماره تلفن مجازی از OnSIP است: شرکت X یک دفتر مرکزی نیویورک و دفتر فروش لس آنجلس دارد. این شرکت دارای شماره تلفن های محلی و یک شماره رایگان، و کل شماره های مجازی تلفن است. هنگامی که مشتری شماره تلفن رایگان را فراخوانی می کند، به جای پاسخ دادن توسط یک سیستم تلفن در دفتر لس آنجلس یا نیویورک، IVR به تماس تلفنی سرویس OnSIP Virtual PBX پاسخ می دهد. هنگامی که از IVR درخواست می شود، تماس گیرنده گزینه ۲ را برای فروش انتخاب می کند. و از آنجا که همکاران فروش در هر دو اداره وجود دارد، تلفن ها در هر دو دفتر به طور همزمان در لس آنجلس پاسخ داده می شوند.

از دلایل استفاده از شماره ی سیم کارت مجازی چیست؟

از مهم ترین دلایل استفاده از شماره مجازی این است که شما میتوانید حریم خصوصی خود را درمقابل سودجویان فضای مجازی با استفاده از این سرویس حفظ کنید. و با وجود این سرویس درشبکه های اجتماعی مانند تلگرام و … با شماره آمریکا ثبت نام انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر با انارسیم همراه باشید.


برچسب ها: , ,