خرید و فروش سیم کارت و پرداخت کارمزد با مبلغی معین، چرا باید مشتریان در زمان خرید سیم کارت کارمزد پرداخت کنند؟

در پی اعتراضات بعضی ازخریداران سیم کارت نسبت به گرفتن کارمزد در زمان خرید و فروش سیم کارت  معتقد هستند که این مراکز خرید و فروش  سود هنگفتی را دریافت می کنند.

در این خصوص ما توضیحاتی را برای شما در ارتباط با  پرداخت کارمزد آماده کرده ایم.

مطالب زیر را مطالعه کنید.

معنای دقیق کارمزد چیست؟

هزینه ای بابت خدمتی که به وسیله مشاور سرمایه گذاری یا کارگزار در عوض ارائه مشاوره سرمایه گذاری یا مدیریت خرید یا فروش محصول دریافت میشود کارمزد می گویند.

یا به عبارتی ساده ترباید گفت که در تمامی فروشگاههای دنیا ، تفاوتی بین فروش نقدی و اقساط وجود دارد که به این تفاوت کارمزد میگویند و دریافت این مبلغ از نظر کارشناسان و افراد مربوطه کاملا منطقی می‎باشد.

در واقع باید گفت که صاحبان کار بیشتر سود خودشان را از دریافت کارمزد یا کمیسیون برای معاملات مشتری به دست می‌آورند.

سازوکار خاصی برای دریافت کارمزد از مشترکان وجود دارند اما نکاتی وجود دارد که شما در زمان خرید و فروش سیم کارت باید به آن دقت کنید.

نکته ی اول:

این است که نامگذاری نحوه محاسبه مهم نیست بلکه مبلغی که شما بخاطر خرید اقساطی بیشتر پرداخت میکنیند حائز اهمیت است.

 نکته ی دوم:

اینکه بعضی از فروشگاهها علاوه بر محاسبه کارمزد هنگام فروش اقساطی ، قیمت نقدی را نیز تحت عنوان بالا بود تغییر میدهند که جمع بالا بود و کارمزد کم ، نهایتا بسیار بیشتر از کارمزد محاسبه شده توسط سیستم حسابداری  بعضی از دفاتر خرید و فروش سیم کارت مانند انارسیم میباشد.

نکته سوم :

بعضی از فروشگاه ها سیم کارت خریداری شده را با سود نقدی بیش از ۳۰% قیمتگذاری می‎کنند که نشانه این است که آنها حاضر نیسستند قولنامه بدهند و در قولنامه مکتوب کنند که طی یکسال آینده بین ۱۰الی ۱۵ درصد کسر و سیم کارت خریداری میشود ( ضمانت باز خرید ).

آیا هنوز هم در مورد پرداخت کارمزد در زمان خرید و فروش سیم کارت مردد هستید؟

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.