مودم سیم کارت خور چیست؟ مودم جیبی بخریم یا نه ؟ مزایای مودم سیم کارت خور

مودم سیم کارت خور مودم هایی هستند که قابلیت اتصال به اینترنت از طریق سیم کارت را دارند این مودم ها به اصطلاح مودم جیبی نامیده میشوند.

وزن و حجم کمی دارند و به راحتی قابل حمل هستند. با استفاده از این مودم ها شما میتوانید بدون آپگریت کردن گوشی خود به ۴G  به اینترنت پرسرعت متصل شوید.

 

مودم سیم کارت خور

انواع مودم:

به طور کلی مودم ها به سه دسته تقسیم میشوند : مودم های همراه و باتری خور که به راحتی میتوانید آن ها را با خود جا به جا کنید و همه جا از اینترنت پر سرعت استفاده کنید. مودم های برقی که از آن دسته مودم هایی هستند ک همگی در خانه استفاده میکنید و به برق شهری متصل میشوند و دسته آخر همان مودم های بسیار قدیمی که با استفاده از کابل USB به کامپیوتر متصل میشده اند.

چرا مودم سیم کارت خور بخریم؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تمامی گوشی های همراه قابلیت اتصال به اینترنت را دارند. اما همان طور که میدانید اتصال به اینترنت گوشی همراه باعث میشود که به سرعت شارژ دستگاه تمام شود. بنابراین اگر علاقمند هستید در همه حال علاوه بر اینکه در مصرف شارژ صرفه جویی میکنید، مثلا وقتی در مسافرت به سر میبرید و یا تایم زیادی را در محل کار خود بدون دسترسی به برق هستید آنلاین باشید به شما پیشنهاد میکنیم که یک دستگاه مودم جیبی سیم کارت خور تهیه کنید. این مودم ها از همه نوع سیم کارتی مانند سیم کارت همراه اول، رایتل و ایرانسل پشتیبانی میکنند. به این طریق تلفن همراه شما تنها از طریق وای فای که به مراتب شارژ کمتری نسبت به دیتای گوشی مصرف میکند به مودم جیبی خود وصل شوید.

البته نوعی از این مودم ها مختص یک اپراتور هستند مثلا ایرانسل مودم مخصوص خود را دارد که از آن به عنوان وایمکس ایرانسل یاد میکند.این نوع مودم ها تنها از سیم کارت اپراتور خود پشتیبانی میکنند.

در نتیجه اگر میخواهید از شر ته کشیدن شارژ موبایل خود خلاص شده و همچنین در هر شرایطی آنلاین باشید و به اینترنت دسترسی داشته باشید خرید این نوع مودم ها به شما توصیه میشود.

اما اگر نظر ما را بخواهید به شما خواهیم گفت که ساعاتی را فارق از دنیای مجازی تنها در دنیای واقعی زندگی کنید.