ارسال پیامک تبلیغاتی توسط اپراتورها ممنوع شد !

چندیست ارسال پیامک تبلیغاتی در بین اپراتور ها مرسوم شده است که برخی اوقات مزاحمت برای مشترکان ایجاد میکند. طبق خبر امروز به نقل از ایسکانیوز مطلع شدیم که ارسال پیامک تبلیغاتی توسط اپراتور ها ممنوع شده است. و اپراتورها تنها اجازه دارند تا برای اطلاع رسانی خدمات خود برای مشترکان پیامک ارسال کنند.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایجاد کمیته اجرایی اینترنت کودک خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد وظایف این وزارتخانه گفت:

محمدجواد آذری جهرمی در نشست خبری امروز خود درباره وظایف مهم این وزارتخانه اظهارداشت: حوزه اشتغال و آماده سازی زمینه های لازم در این خصوص و استفاده از ظرفیت جوانان و عملیاتی شدن این موضوع، پروژه شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک از جمله مباحث و وظایف مهم این وزارتخانه است.

او ادامه داد: توسعه شبکه ملی اطلاعات در سه فاز انجام شده و چرخ ایجاد آن به حرکت درآمده و بهره برداری شده که اثراتی مثل فعالیت شرکت های کسب و کار نوپا، اشتغال زایی و جنب و جوش در این زمینه ناشی از اجرای این سند است.

جهرمی خاطر نشان کرد: در سه هفته گذشته مرکز ملی فضای مجازی، سندی به وزارتخانه ابلاغ کرده که برای رسیدن به این سند و اهداف آن باید چه اقداماتی انجام شود، برهمین اساس اقدامات در این زمینه آغاز شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: نگاه ها به شبکه ملی اطلاعات مثبت و منفی است اما با توجه به همه این شرایط در حال حاضر سندی که حاصل خرد جمعی مجووعه است تهیه شده است. سه ماه اول به فاز شناخت و تبیین اختصاص یافته و در ادامه نیز به سمت عملیاتی شدن حرکت خواهد کرد.

اینترنت کودک

او یادآور شد: در حوزه پیام رسان های داخلی اقداماتی آغاز شده و در حوزه مصوبات شورای عالی فضای مجازی نیز حساب ویژه ای باز شده که بحث مهم دیگر که در این مدت پیگیری شد، بحث اینترنت کودک بود از اینرو باید از اکوسیستم های تولید محتوا در حوزه اینترنت کودک حمایت شود که کمیته ای اجرایی با حضور نمایندگان ذیربط ایجاد شده و در حال هماهنگی آن هستیم.

جلوگیری از پیامک تبلیغاتی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه بحث آزادسازی اظهار داشت: پروانه دو اپراتور پستی صادر شده که در هفته آینده آغاز به کار خواهند کرد. وی با اشاره به اقداماتی که در زمینه بهبود کیفیت خدمات به مردم ارائه شده، گفت: روند جلوگیری از ارسال پیامک های مزاحم برای مردم آغاز شد و البته اشکالاتی در این زمینه وجود دارد.

جهرمی افزود: در این خصوص از همراه اول، ایرانسل و رایتل خواسته شده تنها تبلیغات خدمات خود را برای مردم ارسال کنند زیرا ارسال پیامک تبلیغاتی از سوی اپراتورها در چارچوب قوانین نیست و تذکرات لازم در این خصوص به اپراتورها داده شده و در آینده نیز پیگیری خواهد شد.

رفع موانع برای کسب و کارهای نو پا

او با تاکید بر شناسایی و رفع موانع از جلوی پای کسب و کارهای نوپا، گفت: عمده درخواست کسب و کارهای نوین رفع موانع فعالیت است و این قشر درخواست حمایتی ندارد. در حال حاضر این کسب و کارها با دو مشکل اساسی مواجه هستند که شامل نحوه ثبت – انحلال و همچنین سود نظام بانکی است که ضریب ریسک سرمایه گذاران برای کسب و کارهای نوپا را افزایش داده است.

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات یادآور شد: کمیته ای مشترک میان وزارت ارتباطات، دادستانی و پلیس تشکیل شده تا موانعی که بر سر راه این کسب و کارهای نو پا قرار دارد رفع شود و وظیفه این وزارتخانه تشکیل این کمیته و شفاف سازی در این بخش بود که این روند در حال انجام است و تاکنون مشکلات در این زمینه بررسی و پیگیری شده است.

[divider]

منبع: ایسکانیوز