پیام رسان های داخلی خبر داغ این روزها (کاهش تعرفه اپراتورهای ارتباطی برای استفاده از پیام رسان داخلی )

شرکت اینترنتی آسیاتک خبر داده:

🔹شرکت اینترنتی آسیاتک خبر داده که کاربران این شرکت در ازای استفاده از پیام رسان های داخلی سروش، بیسفون پلاس، آی گپ، جیک و پیک و لنزور تنها یک سوم تعرفه اینترنت مصرفی خود را پرداخت می‌کنند.

‬‎پیام رسان های داخلی

🔹 مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نیز اعلام کرده بود که به منظور حمایت و ساماندهی فعالیت پیام رسان‌ و شبکه های اجتماعی داخلی، سقف تعرفه کاربر نهایی از پیام رسان‌های مجاز داخلی به میزان یک چهارم سقف تعرفه ترافیک بین‌المللی کاربران نهایی محاسبه خواهد شد.

🔹پیش از این نیز سه اپراتور تلفن‌همراه کشور از کاهش تعرفه اینترنت خود برای استفاده از پیام‌ رسان‌های داخلی خبر داده بودند.

🔹همراه اول اعلام کرده که سقف تعرفه کاربر نهایی پیام رسان‌های داخلی گپ، آی گپ، بیسفون و سروش ، در استفاده آزاد و بسته‌های دیتا به میزان یک سوم سقف تعرفه ترافیک بین الملل کاربران نهایی محاسبه می‌شود.

🔹ایرانسل نیز در همین راستا خبر داده که تعرفه مصرف آزاد و بسته‌های اینترنت(TD-LTE و همراه) کاربرانی که از پیام‌رسان‌های بیسفون، گپ، آی‌گپ و سروش استفاده می‌کنند نسبت به قبل، به یک سوم کاهش پیدا کرده است.

🔹اما رایتل نیز بدون نام بردن برند پیام‌رسان داخلی گفته است که کاربران در ازای استفاده از پیام رسان‌های داخلی به میزان یک سوم سقف تعرفه ترافیک بین‌الملل را پرداخت می‌کنند.

🔹این کاهش هزینه‌ها مطابق مصوبه ۲۶۵ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی صورت گرفته و از اواخر دی به اجرا گذاشته شده است.