گوشی بازسازی شده یا تعمیر شده به چه معناست ؟چطور با قیمتی پایین تر قیمت بازار موبایل مورد نظر خود را خریداری کنیم؟


اصطلاح “گوشی بازسازی شده یا تعمیر شده ” به طور کلی به گوشی هایی گفته می شود که به دلیل نقص برگشت خورده است  و آن را تعمیر کرده و مجددا برای فروش آماده کرده اند.

البته فقط گوشی های دارای نقص فنی شامل گوشی بازسازی شده نمی شوند . بعضی از شبکه ها یا خرده فروشان گوشی هایی را که در دوره ی قرارداد ۳۰ روزه بازگشت خورده اند را نیز در این طبقه دسته بندی می کنند .

قبل از فروش، تمام گوشی های بازسازی شده را به طور کامل بررسی و آزمایش می کنند  تا اطمینان حاصل شود که آنها به طور کامل کار می کنند.

اولین چیزی که در مورد یک گوشی بازسازی شده باید بدانید این است که جدید نیست، البته این به این معنی نیست که از آنها استفاده شده است .

گوشی بازسازی شده

یک بررسی اجمالی به گوشی های بازسازی شده

بسیاری از مردم یک تلفن همراه را خریداری میکنند. سپس نظرشان عوش شده و ظرف چند روز آن را می فروشند. این دستگاه ها به طور قانونی نمی توانند به عنوان محصول جدید عرضه شوند. اما ممکن است هرگز از آنها استفاده نشده باشد. تلفن های دیگری که معمولا بازگرداننده می شوند به دلایلی چون سادگی , قدیمی بودن تلفن و یا به دلیل خرابی تلفن همراه می باشد که برنامه هایی منظم برای ارتقا این تلفن ها وجود دارد. اگرچه این کار آسان نیست .

از دلایل خرید این نوع گوشی ها

بیشترین دلیل برای خرید یک گوشی تعمیری یا بازسازی شده  قیمت آن است. این تلفن  در واقع ارزان تر از یک تلفن جدید مشابه است. با وجود اینکه با هم برابر هستند اما تلفن جدید کمی گرانتر است، گاهی اوقات ممکن است یک گوشی کاملا جدید با تخفیف جدید پیدا کنید که بهتر از یک گوشی تعمیری  است و این معامله بهتری برای شما خواهد بود . خرید یک تلفن بازسازی شده  نیز یک راه خوب برای پس انداز است.

افرادی هستند که واقعا دوست دارند که جدیدترین و پرطرفدارترین ابزار را داشته باشند، اما افرادی هستند که واقعا ترجیح میدهند فقط برای نیاز کاری خود ابزار را داشته باشند و طرح و مدل برای آنها اهمیتی ندارد. شرکت هایی مانند اپل و نوکیا دائما در حال ساخت طرح های جدید هستند که کاربر ممکن است بخواهد یا نخواهد .

در نهایت، خرید تلفن های بازسازی شده یا تعمیری  یکی از راه های کمک به کاهش ضایعات است. اگر چه بسیاری از شرکت های الکترونیک در حال حاضر محصولات مورد استفاده خود را بازیافت، و استفاده ی مجدد آن را ممکن می کنند و به صرفه جویی در انرژی کمک می کنند.

گوشی تعمیر شده

اگر قصد دارید یک گوشی بازسازی شده را خریداری کنید، باید مراقب موارد خاص باشید.

موارد زیر را مطالعه کنید :

قیمت:

اولا باید اطمینان حاصل کنید که قطعه بازسازی شده با قیمت پایین تر و با یک  نام تجاری جدید است .تفاوت قیمت بین گوشی تعمیری و گوشی مدنظر خود رابا نام تجاری جدید محاسبه کنید .

کاربرد :

بعد، شما باید کاربرد تلفن همراه خود را در نظر بگیرید. و اینکه چقدر از تلفن خود می خواهید استفاده کنید و یا چرا تصمیم به تعویض تلفن خود دارید . اگر تصمیم به جایگزین کردن مدل های قدیمی به جای مدل  جدید را دارید ، بهتر است که یک نام تجاری جدید را انتخاب کنید.و اگر  که دوست دارید آخرین مدل ها ی تلفن  همراه را  داشته باشید، بهتر است از خرید این تلفن ها دور بمانید.

شرکت :

مهم است که از خودتان بپرسید که آیا سازنده تلفن همراه تعمیری مناسبی  را انتخاب کرده اید تا بتوانید محصول مورد نظر خود را خریداری کنید .اگر به یک شرکت  مشهور برای این معامله فکر نکنید، شانس تقلب  زیادی وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که این شرکت  روند تعمیر و نگهداری را به خوبی انجام می دهد ،. همچنین به یاد داشته باشید از  فروشنده درباره ی کارت گارانتی بپرسید.بله، حتی تلفنهای همراه تعمیری نیز دارای دوره گارانتی هستند، هرچند ممکن است در مقایسه با مدل جدید با نام تجاری کوچکتر باشد.