رندحروفی یا فون واژه را در زمان خرید سیم کارت بشناسید.

در این مقاله با شرح شماره  تلفن هایی که به فون واژه و یا رند حروفی مرسوم هستند همراه شما هستیم شما می‎توانید از طریق فایل صوتی زیر از محتوای این مقاله با خبر شوید :

 

 

رندحروفی یا فون واژه به معنی شماره تلفنی که به جای شماره، با حروف است. فرض کنید شخص یا شرکتی شماره تلفن خود را به صورت  ۰۹۱۲amirali بیان می کند. اگر گوشی معمولی دارید باید نگاه کنید و ببینید هر حرف روی چه عددی  قرار دارد. در این مورد a یعنی ۲، حرف m یعنی ۶، i یعنی ۴، و الی آخر. بنابراین، ۰۹۱۲ یعنی ۰۹۱۲٫ در بسیاری از گوشی های مدرن مانند آیفون یا سامسونگ گلکسی، اگر شماره  را به همان صورت حروفی وارد کنید شماره ی مورد نظر شما گرفته می شود بدون اینکه نیاز به ذخیره باشد.

 

البته خریدن این نوع رندی کار ساده ای نیست چرا که ممکن است شما موفق به پیدا کردن نام خود نشوید و یا تنها یک شماره با نام شما باشد که به فروش رفته باشد.

در اصل شما سه یا چهار حرف انگلیسی را در کنار تلفن همراه خود خواهید دید ، بهتر  است که این گونه بگوییم هر شماره واحد سه یا چهار حرف انگلیسی است. برای درک بهتر این موضوع جدولی برای شما طراحی کردیم.

اعدادحروف
۲a  ,  b  ,  c
۳d  ,  e  ,  f
۴g  ,  h  ,  i
۵j  ,  k  ,  l
۶m  ,  n  ,  o
۷p  ,  q  ,  r  ,  s
۸t  ,  u  ,  v
۹w  ,  x  ,  y  ,  z

 

در شماره های  رندحروفی ، A و B و C هر سه به معنای عدد ۲ هستند. D و E و F هر سه به معنای ۳ هستند و به همین ترتیب و مطابق با جدول بالا این روند ادامه دارد. پس برای هر حروف یک عدد خاص وجود ندارد.

برای آشنایی بیشتر با رند حروفی نمونه ای از این کار را انجام دهید یا با نام خود شماره تلفن بسازید. گرفتن شماره‌های حروفی با گوشیهای کیبوردی آسانتر از گوشیهای معمولی است.

 

رندحروفی

 

مزایای استفاده از  رندحروفی یا فون واژه:

هدف از تبلیغات اغلب به رسمیت شناختن یک نام تجاری و آشنایی مخاطبان با محصولات آن برند است. اما دانستن یک نام تجاری و محصولات برای مشتریان کافی نیست و آنها می خواهند با شما ارتباط برقرار کنند. حالا اگر شما می توانید مشتری را به یک اتصال راحت و بدون دردسر هدایت کنید، مطمئنا رقابت بزرگی به دست خواهید آورد.

 

پس برای ایجاد یک تماس راحت شما باید شماره های رند خوانا داشته باشید و اگر ناخوانا باشد به خاطر سپردن شماره برای مخاطب سخت می شود. داشتن یک شماره رند حروفی به شما کمک می کند تا تنها با دیدن یک کلمه از اسم به راحتی شماره را به خاطر بسپارید.

 

یک ادراک وسیع وجود دارد ، تحقیقات نشان می دهد در سراسر جهان و اخیرا در کشور ما، بسیاری از شرکت های بزرگ و مهم، از این نوع شماره های تبلیغاتی استفاده می کنند. شرکت هایی مانند اپل، نوکیا، سونی، یاهو، نیسان و هزاران مارک معروف دیگر…

 

برای مثال تصور کنید در یک اتوبان در حال رانندگی هستید و بر حسب اتفاق نگاهتان به یک بیلبورد تبلیغاتی برخورد می کند آیا شما در آن لحظه امکان ثبت شماره ی تلفن روی بیلبور را دارید و یا فرصت ترمز کردن برای ثبت شماره؟ اگر در بیلبورد تبلیغاتی از شماره های رند حروفی استفاده شود به سادگی به خاطر سپرده می‎شوند.