مهمترین نکته ای که ریسک معاملات را در زمان خرید سیم کارت۹۱۲ کاهش میدهد و باعث می شود سرمان کلاه نرود؟

بخش اول: اگر در خرید سیم کارت۹۱۲ قولنامه نگیریم چه اتفاقات و ریسک هایی را به دنبال خواهد داشت؟

در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم فایل صوتی مربوط به این مطلب را دانلود کنید.

 

بخش دوم : به دام گرانفروش ها نیفتیم با تشخیص مناسب بودن قیمت سیم کارت ۹۱۲

 

 

 

وقتی سیم کارت۹۱۲ را از یک مرکز یا فروشگاه خریداری می کنید، در این معامله نیز همانند اتومبیل و یا منزل مسکونی، علاوه بر نقل و انتقالات قطعی، به دلایلی که به آن اشاره خواهیم کرد، نیاز به تنظیم یک قولنامه معتبر است.

 

سیم کارت912

 

معامله سیم کارت۹۱۲ جزئیاتی مانند مبلغ معامله، مبلغ قبض، تاریخ خرید، نام فروشنده و … دارد. اما باید ذکر کنیم که وقتی قولنامه تنظیم نمی شود این جزئیات بدون مدرک  و مستندات بوده و اگر هم در حین معامله برای شما مشخص باشد، چون مکتوب نشده، بعدها در صورتی که به هر دلیلی سیم کارت قطع قضایی یا عدم نقل و انتقال شود، قابل ارائه به دستگاه قضایی نمی باشد.

فرض کنید شما سیم کارتی خریداری می کنید و بعد از انجام معامله قولنامه ای دریافت نکردید، اگر سیم کارت به دلیل کشف الفساد قبلی عدم نقل و انتقال و یا قطع قضایی شود ( تا کنون بارها اتفاق افتاده، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد) تنها مدرک شما برگ سند نقل و انتقال است که نشان دهنده  این است، سیم کارت به نام شخص بوده که اکنون به نام شما انتقال پیدا کرده است.

 

 در این زمان چطور می خواهید آن شخص را پیدا کنید و در دادگاه قضایی ادعای دعوی کنید و یا چه مقدار بابت این سیم کارت پرداخت کرده اید؟

 

ممکن است با خود چنین بگویید که مبلغ واریزی شما کاملا مشخص است، اما باید بدانید که اگر فروشنده بخواهد، به راحتی میتواند مدعی شود پولی که از شما دریافت کرده مربوط به این معامله نبوده است و میتوان گفت که شما هم هیچ گونه مدرکی برای ادعای حرف خود ندارید.

 

نکته بعدی این است که اگر فروشنده فروشگاه موبایل که به شما سیم کارت۹۱۲ را فروخته است، معامله ی انجام شده را حاشا کند چه مدرکی برا ی دریافت حق خود دارید؟

توضیح اینکه فروشنده می تواند به کل نقش خود را در معامله حاشا کند، شما می‎مانید و صاحب سند قبلی در برگه نقل و انتقال که هیچ آدرسی هم از ایشان ندارید.

وقتی دستان شما خالی از مدرک باشد، فروشنده به راحتی می تواند از شما بخواهد که صبر کنید تا مسئله ی قضایی سیم کارت حل شود بدون اینکه وجه پرداختی تان را برگرداند. اما زمانی که مدارک شما کامل باشد در کوتاهترین زمان ممکن می توانید فروشنده واقعی را حداقل به پرداخت وجه مجبور کنید.

 

توضیح : معمولا به دلیل محدودیت ده سیمکارتی، سیم کارتها به نام صاحب موبایل فروشی نمی باشد و اغلب به نام دوستان و اقوامشان است که تا شما بخواهید اقوام فروشنده را پیدا کنید زمان زیادی را از دست خواهید داد.

 

در انتها لازم دانستیم که توضیح دهیم قولنامه معتبر قولنامه ای است که سربرگ دارد، مربوط به آن سربرگ جواز دارد، مهر مربوط به جواز را  دارد و اگر چناچه قولنامه مهر و سربرگ نداشت، امضا و اثر انگشت فروشنده ،  اصل و کپی کارت ملی فروشنده را بخواهید و احراز هویت کنید.

بخش دوم :

با تشخیص مناسب بودن قیمت سیم کارت ۹۱۲

به دام گرانفروش ها نیفتیم

ممکن است شما در زمان خرید سیم کارت نگران این باشید که مبلغ تعیین شده از سود قانونی اتحادیه موبایل و سیم کارت و عرف بازار بیشتر است. در این صورت شما می توانید از فروشنده بخواهید که حتما برای شما قولنامه ی فروش تنظیم کند و در بخش پایانی قولنامه در قسمت توضیحات ذکر کند، چنانچه در طی ۶ ماه آینده هر روزی شما قصد فروش سیم کارت را داشتید، درصدی را مشخص کرده (مثلا ۱۰ الی ۱۵ درصد) زیر قیمت فروخته شده،  سیم کارت مورد معامله را از شما بازخرید کنند.

هر زمان فروشنده ای طفره رفت  و یا از انجام این کار سرباز زد شکی نداشته باشید که قصدشان این است، مبلغ سود را بیش ۱۵ و یا ۲۰ درصد بگیرند. در غیر اینصورت دلیلی برای عدم ارائه مدرک نمی باشد.

این مطالب توسط مشاوران انارسیم ( مرکز خرید و فروش سیم کارت ۹۱۲) برای آسودگی خاطر  مشتریان گردآوری شده است در صورتی که باهرگونه ابهام در این مطلب برخورد کردید و یا نیازمند کسب اطلاعاتی در زمینه خرید سیم کارت بودید می‎توانید با یکی از مراکز معتبر فروش سیم کارت،با انارسیم به شماره ۶۳۰ ۷۰ ۶۰ ۰۹۱۲ تماس بگیرید.

 


برچسب ها: ,